Mezihvězdný konflikt nabírá epické rozměry! Trailer na druhou řadu válečné sci-fi bere dech

Lidstvo je na pokraji vyhlazení.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Druhá řada Halo dorazí za necelý měsíc a společnost Paramount+ právě odhalila plnohodnotný trailer. Master Chief a Sparťané se v něm vracejí, aby se utkali s Covenantem na jednom z nejdůležitějších míst ve vesmíru Halo: na planetě Reach.

Master Chief John-117 vede svůj tým elitních Sparťanů proti mimozemské hrozbě známé jako Covenant. Jako nejlepší naděje lidstva na vítězství ve válce objevuje John-117 své hluboké spojení se záhadnou mimozemskou strukturou, která je klíčem ke spáse lidstva, nebo jeho zničení – Halo.

Čtěte také: Pravěký horor láká na hutnou atmosféru a nenasytné monstrum! Trailer nahání husí kůži

První série Halo se setkala se smíšenými recenzemi. Ty sice chválily akční scény, herecké obsazení a vizuální efekty, ale kritizovaly ji za slabý scénář a změny oproti předloze. Producentka seriálu Kiki Wolfkill nicméně uvedla, že seriál na žádnou z předešlých her nenavazuje, ani nevypráví její příběh. Jednoduše proto, aby se obě média mohla rozvíjet svým vlastním směrem.

Seriál sleduje válku ve 26. století mezi Vesmírným velitelstvím Spojených národů a Covenantem, aliancí několika vyspělých mimozemských ras odhodlaných vyhladit lidskou rasu. Je zasazen ve své vlastní časové linii zvané „Silver Timeline“ a není prequelem ani pokračováním videoher.

Přestože služba Paramount+ je dostupná jen ve vybraných zemí Evropy, seriál v Česku uvedl SkyShowtime. Samotný streamer potvrdil příchod i druhé řady, nicméně je možné, že na její uvedení dojde až někdy po premiéře 8. února na Paramount+.

Zdroj: Paramount+

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Covenant má svůj překlad: Smečka. Halo jako hry sice s CZ moc nebyly, ale jako knižní forma mají krásný překlad. Bylo by vhodné proto používat zaběhnuté termíny…

    • Ještě dodám, že to samé platí i např. o „Náčelníkovi“… Dokonce i titulky na seriál se pak dělají s těmihle správně zaběhlými termíny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také