Slabý odvar Daredevila. Marvelácký seriál nenadchne téměř ničím

Nová marvelovka, nové potíže.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na Disney+ měla premiéru seriálová novinka Echo, která by ráda navázala na úspěch Daredevila ještě z dob netflixové popularity a zároveň vdechla život skomírajícímu Marvelu. Nepovedlo se jí ani jedno z toho.

Echo je prvním seriálem MCU, který debutoval současně na Disney+ a Hulu, prvním, který vypustil celou sezónu ve stejný den, prvním spin-offem jiného seriálu Disney+, prvním projektem pod hlavičkou Marvel Spotlight, prvním seriálem s domorodou herečkou v hlavní roli a prvním seriálem MCU s ratingem TV-MA.

Čtěte také: Největší sci-fi seriál roku vypadá fenomenálně! Trailer na novinku od tvůrců Hry o trůny bere dech

Seriál se odehrává po událostech Hawkaye z roku 2021. Maya Lopez se v něm vrací do svého rodného města v Oklahomě, kde se musí vyrovnat se svou minulostí, znovu se spojit se svými indiánskými kořeny a přijmout svou rodinu a komunitu.

I když oceňuji propojení s historií a kulturou původních obyvatel Ameriky, zaměření na život neslyšící hlavní hrdinky a ženy po amputaci, Echo na mě působí jen jako další zaškrtnuté políčky diverzity a inkluze pro Marvel. Mayiny motivace jsou navíc nejasné a slabé, a vývoj postav je téměř nulový.

Nejlepší akční scénu servíruje Echo už v prvních minutách první epizody, kdy se na scéně objevuje také Daredevil. Čtyřminutová skladištní rvačka vyústí v sérii praskajících lebek a lámajících se krků, do choreografie bojových scén z Daredevila má ale pořád hodně daleko.

Echo má rating TV-MA, ale během prvních tří epizod neukáže nic, co by tento rating ospravedlňovalo. Ano, násilí tam je, ale zhruba ve stejné míře jako v seriálech Hawkeye nebo Falcon a Winter Soldier. Není to zdaleka tak temné a drsné jako Daredevil, Punisher nebo Jessica Jones.

Echo mělo mít původně osm epizod, ale když prezident Marvelu Kevin Feige označil seriál za „nevydatelný“, byl přetočen a zkrácen na pět dílů. Podle některých diváků ale ani to nepomohlo.

„Maya není moc dobrá postava a je smutné, že z celého seriálu v podstatě ta nejméně zajímavá. Je spíš jenom statickým posuvníkem děje, který spouští jednání jednotlivých postav, jejichž pozadí a chování je mnohem poutavější. Nepovedlo se mi na ni emočně napojit a doopravdy mne víc zajímaly vedlejší postavy,“ hodnotí Echo uživatelka Kinoboxu s přezdívkou Pasadenka.

Zdroj: Marvel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také