Vraždí nepotrestané, a náramně si to užívá. Thriller o pomstě v šíleném traileru

Walden chce být nový Dexter.

Zdroj: Uncork’d Entertainment

Emile Hirsch je ve dne soudním zapisovatelem a v noci brutálním katem. Snímek Walden, který zcela zjevně balancuje na hraně několika žánrů, se představil ve velmi zneklidňujícím traileru, a dokonce už vyšel v digitální podobě. Doprovázejí ho první recenze.

Walden Dean (Emile Hirsch) je stenograf v malém jižanském městečku, jehož mysl byla svědkem nejrůznějších nespravedlností v soudní síni. Poté, co zjistí, že trpí nevyléčitelnou nemocí, vyplave potlačovaný hněv hluboko v jeho nitru na povrch, a vezme spravedlnost do vlastních rukou těmi nejhrozivějšími způsoby, jaké si lze představit.

Čtěte také: Jigsaw neřekl poslední slovo! Jedenácté Saw bude mít premiéru už v příštím roce!

„Jedním z velkých problémů je skutečnost, že film působí zastarale. Kdyby měl být Walden natočen v 90. letech, možná by působil jako spletitý příběh o pomstě a spravedlnosti, ale v této době nepůsobí relativně,“ píše v recenzi Jon Mendelsohn, který snímek odhodnotil třemi body z deseti.

„Pokud máte rádi dobré příběhy o pomstě, kde se hlavní hrdina nechová úplně jako hňup, určitě se na Waldena podívejte. Není pochyb o tom, že každý zločinec půjde raději do vězení, než aby musel čelit jeho kreativnímu hněvu. Jediný důvod, proč naše hodnocení není vyšší, je ten, že to mohlo být mnohem lepší,“ píše například server Heaven of Horror, jež Waldenovi nadělil tři z pěti.

Zdroj: Uncork’d Entertainment