Legendární M*A*S*H dostane dvouhodinový speciál! Vystoupí v něm jeho zbylí tvůrci

Dárek pro všechny fanoušky seriálu!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Americká stanice FOX chystá na 1. ledna velký novoroční dárek pro všechny fanoušky legendárního seriálu M*A*S*H. Ve dvouhodinovém speciálu zavzpomínají na natáčení jeho zbylí tvůrci, herci a herečky. Chybět nebude ani Alan Alda.

Dvouhodinový speciál bude definitivním pohledem na klasický televizní seriál, který získal 14 cen Emmy. Ačkoli je spousta herců ze seriálu již mrtvá, podle stanice FOX v něm vystoupí sedmaosmdesátiletý Alan Alda (Benjamin Pierce), osmdesátiletý Gary Burghoff (Radar), devětaosmdesátiletý Jamie Farr (Klinger), čtyřiaosmdesátiletý Mike Farrell (Hunnicutt) nebo šestaosmdesátiletá Loretta Swit (majorka Houlihanová). Kromě toho bude speciál věnován památce a vzpomínkám na zesnulé členy štábu prostřednictvím ukázek ze seriálu a vzácných archivních záběrů.

Čtěte také: Penguin, Temný případ nebo Rod draka. Trailer představil HBO Max novinky na rok 2024

„MASH je nejen skvělý televizní seriál, ale také kulturní fenomén. Rozesmál, rozplakal a přiměl k zamyšlení několik generací diváků, často v jedné epizodě,“ uvedli výkonní producenti John Scheinfeld a Andy Kaplan. „Jsme nadšeni, že můžeme ve spolupráci se společností Fox vytvořit toto bezprecedentní okno do inovativní televizní klasiky.“

M*A*S*H se vysílal v letech 1972 až 1983, a patří mezi nejkultovnější sitcomy v historii televize. Odehrává v době Korejské války a sleduje příběh obyvatel mobilní armádní chirurgické nemocnice. Postavy v něm řeší lékařské problémy, každodenní strasti a často bojují s nesmyslnou armádní byrokracií. Jeho závěrečná, celovečerní epizoda Nashledanou, sbohem a amen byla od roku 1983 do roku 2010 nejsledovanějším televizním pořadem v americké historii a zůstává nejsledovanějším finále jakéhokoli televizního seriálu.

MASH: The Comedy That Changed Television uvede stanice FOX 1. ledna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také