Cliffhanger 2 se stále připravuje! Stallone se vrátí, a film má nového režiséra

Ženská hrdinka v hlavní roli.

Zdroj: Carolco Pictures Inc.

Na začátku letošního roku, ještě před stávkami v Hollywoodu, které způsobily chaos ve světě filmové produkce, jsme se dozvěděli, že Sylvester Stallone natočí pokračování svého hitu Cliffhanger z roku 1993. Na tom se naštěstí nic nezměnilo, projekt jen převzal nový režisér.

Druhý Cliffhanger měl původně režírovat Ric Roman Waugh, tvůrce katastrofického Greenlandu, otěže projektu ale nakonec převzal neméně zajímavý Jean-Francois Richet. Francouzský režisér naposledy uvedl Mayday s Gerardem Butlerem, je známý ale také za Veřejného nepřítele č. 1 nebo Přepadení 13. okrsku. První klapka by měla padnout už v létě.

Čtěte také: Trailer krvavé marvelovky láká na Daredevila a brutální akci! Všech 5 epizod vyjde najednou

Ve snímku se pochopitelně vrátí Gabe Walker (Sylvester Stallone), který nyní, podle informací serveru Screen Daily, provozuje luxusní horskou chatu. Během dobrodružného víkendu se společně se svým váženým klientem stane terčem únosců, a bude tak na jeho dceři, aby využila svých horolezeckých schopností, a únosce přelstila.

Není to poprvé, co se Hollywood pokouší o pokračování Cliffhangera. Před několika lety měla režisérka Ana Lily Amirpour připravovat pokračování s Jasonem Momoou v hlavní roli, a snímek se měl rovněž soustředit na ženskou hlavní postavu.