Netflix je na konci roku ve formě! Berlín splnil všechna očekávání

Třešnička na dortu letošního roku!

Zdroj: Netflix

V pátek 29. prosince se na obrazovky Netflixu vrátila jedna z nejoblíbenějších postav seriálu Papírový dům, Berlín v podání Pedra Alonsa. Novinka odehrávající se logicky ještě před původním seriálem naplnila snad všechna očekávání, a podle některých diváků jsme svědky jednoho z nejlepších titulů roku.

Co říkáme na první dvě epizody z očekávaného Berlína?

Seriál úspěšně zachytil podstatu a ducha svého předchůdce. Španělské scenérie vyměnil za půvabné francouzské lokace s nezaměnitelnou atmosférou, a kolem titulní postavy se i tentokrát sešla velmi sympatická herecká sestava. Nikdo není dopočtu, herci se skvěle doplňují, a je velmi zábavné sledovat jejich vývoj, zatímco v tunelech kostela se schyluje z miliónové krádeži. Dvouhodinový úvod má spád, umí pobavit, a Pedro Alonso je víc Pedrem Alonsem, než kdy dřív. Už teď se nemůžu dočkat na zbytek.

Čtěte také: Zack Snyder by chtěl natočit bondovku! Podělil se o svůj nápad

Hodnocení Berlína na ČSFD

„Už v prvních minutách Berlín říká, že jde o „jinou“ postavu, než jak ji známe z předchozí série. A má pravdu. Tentokrát samopaly a „revoluční “ nálada zůstávají ve skladu a Berlín nám dává životní rady v klasicky vystavěné zlodějské story, kde nechybí ani francouzská klasika J’Taime,“ hodnotí začátek seriálu uživatel ER na ČSFD.

Plné pětihvězdičkové palby se dočkal Berlín od Kebabkony. „Překvapivě skvělý spin-off, který funguje lépe než poslední dvě série původního seriálu. Akce tu skoro není, ale co si budem, ta jim nikdy moc nešla. Vždycky šlo o postavy a o samotnou loupež. Je sice absurdní, jak se z těch největších sraček vždy dostanou, ale pořád se na to dobře kouká a má to hlavně napětí.