Manažerka De Nira vysoudila 30milionové odškodnění. Herec ji měl nutit do podřadných prací

Robert De Niro prohrál soud s bývalou manažerkou.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Bývalá manažerka Roberta De Nira vyhrála soud proti svému bývalému zaměstnavateli Robertu De Nirovi. Slavný herec ji měl nutit do domácích prací a požadovat po ní škrabání na zádech. Podle společnosti, která u soudu De Nira zastupovala, ani ona nebyla asistentkou roku.

Graham Chase Robinson vysoudila v přepočtu 30 milionů korun, ačkoli původně požadovala téměř desetinásobek. Bývalá manažerka Roberta De Nira měla u herce prát, vysávat a vykonávat další domácí práce. Dvěma Oscary ověnčený herec po ní měl požadovat také škrabání na zádech. Soud uznal společnost zastupující herce vinnou z diskriminace na základě pohlaví. Obě strany byly s výsledkem nakonec spokojeny.

Vzornou zaměstnankyní podle De Nirovy společnosti nebyla ani Robinson. Po odchodu z firmy si přivlastnila body z věrnostních programů pro klienty leteckých společností, během pracovní doby sledovala seriály a byla obviněna z nadměrného utrácení firemních prostředků. Před lety ji žaloval samotný De Niro. Celý spor tak začal už v roce 2019.

Robinson pro De Nira začala pracovat jako asistentka v roce 2008 a postupně se dostala až na pozici viceprezidentky Canal Productions. Když v dubnu 2019 rezignovala, měla pobírat roční plat 300 tisíc dolarů.


Herec Robert De Niro se nedávno objevil na plátnech kin po boku Leonarda DiCapria ve snímku Zabijáci rozkvetlého měsíce (režíroval Martin Scorsese). Osmdesátiletá hvězda nemá nouzi o projekty ani do budoucna. V příštím roce se například objeví v gangsterce Alto Knights režiséra Barryho Levinsona nebo thrilleru Tin Soldier s Jamiem Foxxem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také