Jak mít sex? Film bořící tabu vypráví o intimních zkušenostech teenagerů

Nenápadný debut, jež si zaslouží pozornost.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Film Jak mít sex vypráví o třech mladých Britkách, které jedou na prázdniny a doufají, že je čeká nejlepší léto jejich života. Jak prozrazuje nedávno uvedený trailer, naplno se vrhají do divokého nočního života. Chválený režisérský debut už viděli diváci v Cannes, Melbourne a na dalších světových festivalech.

Neonem prozářený debut režisérky a scénáristky Molly Manning Walker o trojici britských teenagerek na divoké prázdninové jízdě plné alkoholu zaznamenal obrovský úspěch na festivalu v Cannes. Kritici ho hodnotí jako vtipný, promyšlený, ale zničující pohled na složitost ženského přátelství a sexualitu dospívajících. Film boří zavedená tabu a otevřeně vypráví o intimních zkušenostech současných teenagerů.

Čtěte také: Berlín chystá loupež svého života! Seriál ze světa Papírového domu dostal fantastický trailer

Film Jak mít sex doprovázejí nadšené ohlasy. Na RottenTomatoes už posbíral 60 recenzí od kritiků, 95 % z nich ho hodnotí kladně. Průměrné hodnocení se vyšplhalo na úctyhodných 7,7 z 10. O první recenze se zapříčinily i některé české servery, jež nenápadný debut režisérky Molly Manning Walker hodnotí velmi pozitivně. Na ČSFD se drží v červených číslech, zatímco bodovalo už přes 80 uživatelů.

Jak mít sex uvidíme v kinech od 30. listopadu.

Zdroj: Film Europe

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také