Joker podle režiséra Brutální Nikity. Thriller o pomstě slibuje unikátní podívanou

Slavný režisér se vrací do kin.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Slavný francouzský režisér Luc Besson (Leon, Pátý element) se vrací na plátna kin s unikátní novinkou DogMan. Evropská varianta oscarového Jokera, jak označují film některá média, se dočkala pozornosti v Benátkách nebo německém FantasyFilm Festu, a nyní přichází do českých kin.

V dětství poznal jediné dvě věci: bolest působenou jeho nejbližšími a bezmeznou lásku a náklonnost psů. Trpěl víc než kdy většina lidí, a přesto si zachoval čest a poctivost. Teď je Douglas dospělý a má zvláštní dar. Krátké chvíle štěstí v divadle, kde účinkuje jako herec, se střídají s těmi, kdy ho žene smutek, bolest a touha po trestání bezpráví. Jeho darem i zbraní je oddanost jeho psů, kteří jsou pro něj jako vlastní děti…

Čtěte také: Mark Wahlberg naváže nezlomné pouto se čtyřnohým kamarádem. Trailer pohladí po duši

Ty nejlepší příběhy, které Luc Besson jako režisér vypráví, jsou ty, které si sám jako scenárista napsal. A to je případ i jeho nejnovějšího filmu, thrilleru DogMan, který si získal velkou pozornost diváků i kritiků na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl nominován na prestižní cenu Zlatý lev pro nejlepší film (zvítězili Chudáčci s Emmou Stone).

Film Luca Bessona ohromil diváky už v Benátkách, uveden bude také během Festivalu francouzského filmu, který začíná už dnes 23. listopadu v kinech napříč celým Českem.

Některé zahraniční recenze slibují doslova unikátní podívanou. „Caleb Landry Jones podává nejlepší výkon své kariéry a zcela se proměňuje v komplexního, výjimečně lidského hrdinu, který nachází bezpodmínečnou lásku a soucit v největším božím stvoření: ve psech,“ píše v recenzi prestižní FandomWire.

DogMan má premiéru 30. listopadu.

Zdroj: Bioscop

zdroj: rottentomatoes, fandomwire, bioscop

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také