Rekordní Taylor Swift. The Eras Tour ovládlo kina po celém světě, Hollywood zaplakal

Popularita Taylor Swift zbořila kina po celém světě.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Kina v Severní Americe utržila přes víkend kolem 135 milionů, podstatnou část ale díky koncertnímu záznamu Taylor Swift. Její The Eras Tour otevřelo účet za neuvěřitelných 96 milionů dolarů, čímž se stalo nejúspěšnějším koncertním filmem všech dob. Hudební událost roku si nenechali ujít diváci v 90 zemí světa.

Provozovatelé kin mají po Barbenheimerovi další důvod k radosti, ačkoli filmový průmysl pláče. Koncert Taylor Swift: The Eras Tour zcela zastínil současnou filmovou konkurenci, když si za první víkend připsal 96 milionů na domácí půdě, ve zbytku světa dalších 32 milionů dolarů. Taylor Swift uvedla svou novinku do 90 zemí světa a celkových 8000 kin. Hvězda hudebního světa by si měla přijít na polovinu z každého prodaného lístku.

Téměř tříhodinový záznam složený ze tří koncertů Taylor Swift jen těsně neporazil nejúspěšnější říjnovou premiéru všech dob, oscarového Jokera z roku 2019. Ten během své premiéry v severoamerickém regionu oslnil tržbami lehce nad hranicí 96 milionů. Taylor Swift naopak pokořila říjnového Venoma (80 milionů) i jeho pokračování (90 milionů). Podle serveru Box Office Mojo zaznamenal koncertní film Taylor Swift 80. nejlepší otvírák na americké půdě v celé historii.

The Eras Tour svými tržbami předčilo všechny myslitelné koncerty uvedené na plátnech kin. Například Justin Bieber: Never Say Never otevřel účet v Americe za 29, 5 milionů, This Is It Michaela Jacksona za 23 milionů.


Zatímco zpěvačce se podařilo vyprodat kina po celém světě, hollywoodská produkce během 41. víkendu zaplakala. Béčkový Vymítač ďábla: Znamení víry zaznamenal propad o téměř 60 % procent od premiéry a se směšnými 11 miliony zakotvil na druhé příčce víkendových tržeb. Celosvětově si zatím přišel na 85 milionů dolarů, čímž rozhodně nenaplnil očekávání studia Universal.

Třetí pozici zaujala Tlapková patrola ve velkofilmu, která si na účet připsala dalších 7 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že výroba dětského animáku přišla na nějakých 30 mega, lze její aktuální 126 milionové tržby z celého světa považovat za úspěch. Do dvou let můžeme čekat další pokračování.

Kompletní víkendové výsledky najdete v tomto odkaze.


Zdroj: Taylor Swift Productions

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také