3 české filmy zaujímají místo v TOP 5 na Netflixu. Nejlepší z nich má 56 % na ČSFD

České novinky na Netflixu se těší veliké oblibě.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Mezi aktuálně pěti nejsledovanějšími filmy Netflixu se objevily tři české tituly. Kritika je přitom odepsala už v době uvedení v kinech. Nejlepšího hodnocení se dočkala Dvě slova jako klíč, loňská Prezidentka a Indián nemají ani 50 % na ČSFD. Potvrzuje se tak, že Netflix dokáže udělat hit téměř z čehokoli.

Zdroj: Netflix

Nejsledovanějším filmem na Netflixu je aktuálně česká Prezidentka. Romantická komedie režiséra Rudolfa Havlíka, jak už název napovídá, vypráví příběh první české prezidentky, kterou hraje Aňa Geislerová. Film měl premiéru v kinech už v minulém roce, kritika a diváci ho ale označili za zcela podprůměrnou podívanou. Na ČSFD hodnotilo přes 2 000 uživatelů, přičemž skóre 46 % hovoří za vše.

Diváci hodnotí Prezidentku jako komedii bez špetky originality, ve které Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý hrají svůj standart. Na české poměry zručně natočený film skomírá na slabém scénáři vrstvícím jedno klišé za druhým.

Zatímco druhou příčku sledovanosti zaujímá hororový dokument z produkce Netflixu Ďábelské alibi, třetí pozice patří českému Indiánovi s Karlem Rodenem. Komedie o převtělení ducha indiána do našeho nejslavnějšího herce u diváků naprosto propadla, na ČSFD si vysloužila slabých 47 %.


Ani Indián se nevyhnul slaboučkému scénáři, který servíruje jedno klišé vedle druhého. Film chtěl být víc než pouhou komedií, přitom nefunguje v žádné rovině. Diváci žijí v přesvědčení, že Roden scénář ani nečetl. 47 % je podle některých až moc.

V těsném závěsu za Indiánem se ocitá nedávná kino novinka Dvě slova jako klíč, volné pokračování Úsměvů smutných mužů. Film hájící čtvrtou příčku mezi nejsledovanějšími filmy na Netflixu je ze všech třech českých zástupců nejlépe hodnoceným, skóre na ČSFD ale bude pravděpodobně klesat. Dvě slova jako klíč prozatím hodnotily necelé čtyři stovky uživatelů (56 %).

Film prý působí jako slepenec na sobě nezávislých příběhů několika lidí, o nichž se ale nic bližšího nedozvíme. Stominutové utrpení je prý plné dialogů k zamyšlení, zápletka nedává smysl a herci jsou nevýrazní. Dvě slova jako klíč vznikla v produkci sekty Jaroslava Duška, domnívá se celá řada diváků.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také