Trapná akční scéna z Elišky a Damiána baví lidi na internetu. Hudbu má jako z Batmana

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Tohle z hlavy jen tak nedostaneme… Jak jsme psali v minulém článku, diváci kritikou pilotní epizody vůbec nešeřili, přesto se Eliška a Damián stali senzací internetu. Z akční scény, na které je špatně snad úplně všechno, si diváci utahují ve velkém, jiní zase nevěřícně kroutí hlavou, jak se vůbec něco takového mohlo dostat na televizní obrazovky.

Že mají primácké seriály příšernou produkční hodnotu, laciné interiéry a herce, kteří nemají co hrát, to jsme zaregistrovali asi všichni. Seriálová novinka v podobě Elišky a Damiány tomu všemu ale nasadila korunu. Hned v první epizodě, od které by divák očekával maximální péči, se objevila akční scéna, na kterou nikdo z nás v životě nezapomene. Emma Smetana v ní srovnává do latě stokilového muže (nejpomalejšími pohyby, jaké si umíte představit), odhaluje svou podprsenku a získává obdiv své kamarádky. Mezitím složený muž vrací úder Emmě Smetaně a na scénu přichází Robert Urban v roli Damiána. Ten útočníka pacifikuje s elegancí a odchází jako hrdina. Mezitím vidíme, jak celé dění mobiluje nejtrapnější figurka na scéně a s úžasem přemýšlíme, čeho jsme zrovna byli svědky.

Akční scéna Elišky a Damiána opravdu šokuje hned v několika směrech. Trapné hlášky, choreografie soubojů jako z indického Supermana, přihlížející, kteří absolutně nevědí, co mají hrát, hudba jako z finále Batmana. A to ani nemluvíme o kameře, která je úplně mimo. Záběry na Damiána za dveřmi jsou opravdu k smíchu (chvíli jsem opravdu přemýšlel, na co kameraman míří). Otázkami zůstává, jak něco takového mohlo projít? Přišlo to vedení televize v pohodě? Bude těchto skvostných scén více?

Nezbývá než pogratulovat, protože tvůrci seriálu zesměšnili sebe i samotné herce. Na druhou stranu, úvodní díl si podle všeho nenechalo ujít přes 743 000 diváků a seriál se tak stal v sobotu večer nejsledovanějším pořadem v kategorii 15+. Slušnou diváckou přízeň ale sráží do kolen hodnocení samotných diváků. Sedmi procentní skóre na ČSFD mluví za vše, seriál aktuálně obodovalo již na 600 uživatelů.

21 KOMENTÁŘŮ

    • Ztratila jsem další hodinu života, protože jsem nevěřila, že to velké špatné bude v tomto trendu pokračovat. Bohužel, druhý díl je stejně špatný, ne-li horší. Ačkoliv jsem doufala, že to není vůbec možné. Tenhle seriál klepe na dno televizní seriálové produkce.

  1. Mě úplně fascinuje ta kamera, jak je akce zakrytá za stolem a z mnoha záběrů není ani pořádně vidět. Skoro jako kdyby nevěděli kam kameramana dát, tak ho prostě šoupli do nějakého rohu. Tohle je těžká režisérská amatéřina.

  2. A srovnal někdo tento propadákový seriál s primitivními americkými kokotinami, kterých je na všech kanálec a satelitních vysílání moc a převažují!

  3. To nešlo, dořekla Hajzle a stopnul jsem to. Taky jsme tvořili na základce podobný pořady, byli jsme stejně talentovaný jako Emma, jen jsme to točili na Helclovu VHSku a pro jistotu nikomu neukazovali. 😀 😀 😀

  4. Eržika a Pavián aktuálně krásných 7% na recenzích. Být ve správní radě Primy, tak režisér, ředitel castingu, scénárista, kameraman, hlavní kulisák a též hlavní osvětlovač, co maj lví podíl na zprasení drahého projektu rozšíří další den řady našich nezaměstnaných. 🤣A měli by zaplatit i škodu. A hééérci, to je kapitola sama pro sebe, půlku z nich vyházet, prkenej Urban nástup smažit burgery do Mekáče a Smetana za kasu do Lídlu když neumí hrát. Jo a programovej ředitel co to pustil do vysílání v hlavním čase, navíc nastoupit na povinný léčení, bo 3 lajny koksu ke snídani je přespříliž.
    Jako nečekal jsem od toho zázraky, ale tuhle kopu filmařskýho hnoje i moje matka co v 80 letech čumí na ty dementní telenovely přepla po 10 minutách. Osobně nejvíc mě tam teda sral ten vypravěč, jak tohle mohl někdo pustit do vysílání to mi hlava nebere. A režiséra toho by měli veřejně popravit, ten zkazil co mohl a spousty chyb se dalo vyvarovat třeba ta scéna rvačky, kdyby ho praštila po hlavě pánví, tak bych řekl OK, ale udělat chvat na 3 x těžšího stojícího chlapa, to je nereálný aby tohle vyšlo. A o tom jak tu scénu pak nelogicky sestříhaly a rozhalenej je kus oblečení na opačný straně, to je řemeslnej šlendrián.

  5. Rikal jsem si, ze to takova hruza byt nemuze, ze urcite v clanku zvelicuji a prehaneji…jenze ono je to jeste horsi! Mozna by bylo fajn si to trochu nacvicit, prodiskutovat s nekym, kdo boji a sebeobrane trochu rozumi, protoze tohle je KATASTROFA. Reziser at si za tohle sam nafackuje a skonci s rezirovanim….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také