Eliška a Damián mají políčeno na nejhorší seriál roku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Mohutná propagace na obrazovkách a reklama na každém kroku. Seriálové novince televize Prima přecházela až vtíravá kampaň, samotný výsledek je ale žalostný. Eliška a Damián je jen dalším seriálem typu ZOO nebo Modrý kód, který selhává na všech frontách. Hodnocení první epizody napovídá mnoho. Diváci už teď spekulují, kdy bude seriál stažen z televizních obrazovek.

Romantická, pohádkově laděná novinka, Eliška a Damián, to od prvních diváků pořádně schytává, a hodnocení na ČSFD hovoří za vše. Hodinový pilot je prý přehlídkou té nejhorší možné filmařiny, ve které se navíc nechytají ani herci. Podle komentáře uživatele Zaza_3121 herecké výkony odjely na dovolenou, za špatný vtip autor považuje i vypravěče, který tomu všemu dává nádech Výměny manželek. Další recenze úvodního dílu mluví o příšerném scénáři i na poměry primácké produkce, hn253 nechápe, jak někdo může tento počin financovat. Alementině bylo studno za všechny účinkující. Velkou kritikou nešetřil ani DvoRSTA, podle kterého tento seriál překonal vše, co kdy na Primě viděl. Dialogy prý postrádají logiku, herci jsou bez talentu. Za největší primácké dno považuje Elišku a Damiána také borohub. O Emmě Smetaně napsal, že je příšerná, dokonce horší než Eva Burešová v jiných seriálech. Neuvěřitelné… Naprosto bizarní, špatné a laciné. I na TV Barrandov by tento seriál působil trapně a nedůstojně, píše na ČSFD MrFarmer.

Seriál do této chvíle hodnotilo kolem tří stovek uživatelů, samotné skóre je smutných osm procent. Aktuálně jde o 213. nejhůře hodnocený seriál na ČSFD. Eliška a Damián se ale také dočkali plnohodnotných recenzí na webech iDnes nebo Novinky. Zatímco první zmíněný server ji nabízí za poplatek (napsala ji Mirka Spáčilová), druhý ohodnotil tuto novinku podprůměrnými pětačtyřiceti procenty. Recenzentka Andrea Zunová píše o tom, že seriál je českou variací na Kate a Leopolda a samotné kritice se věnuje jen v jednom odstavci. Například uvádí, že na scény z minulosti se hezky dívá, akorát konverzace jsou, ač spisovné, hodně současné. Nicméně herecky zvládnuté dobře…

Pro všechny masochisty a zvědavé diváky, Eliška a Damián je už nyní zdarma na stránkách Prima Plus.

Foto: TV Prima

12 KOMENTÁŘŮ

  1. Reklama říkající o kvalitě filmu to nejhorší, Emma Smetana se do role nehodí, kostýmy vysoce nekvalitní od prvního pohledu. Je to obyčejné nudné studiové divadýlko, nemá to žádný děj. Emma Smetana místo dobrosrdečné Elišky hraje nesnesitelnou furii, nemá to nic coby stálo za sledování.

  2. Tenhle seriál o střetu dvou věků trapně se snažící kopírovat hvězdný film Kate a Leopold se nezapomenutelně zapíše do hvězdné pěchoty . Proč natočit něco hezkého když to jde celé odhuhňat s kamennou tváří a bez intonace a to včetně vypravěče. Přijde mě že byl vytvořen jen proto, aby diváka tak akorát nas*al.

  3. Zklamání to se nedá dívat . Ale skoro celý měsíc reklama o novém seriálu ,aby přilákala diváky k čemu?

  4. Velké zklamání. Slatanina. Největší katastrofa jak dokreslili tu věž k zámku která tam vůbec nepatří a akorát to ten zámek kazí.

  5. Už jen ty nekonečné otravné reklamy věštily, že tohle bude nejspíš filmařský průser roku. I moje 80 matka, co čumí na všechny ty debilní seriály jako ZOO, Ulice a Ordinace tuhle *** po 10 minutách přepla. Těch současných 8% co to má na recenzích je ještě hodně. Papundeklové kulisy, otravnej vypravěč, toporné dialogy a rvačka na velký kulový. Smetana sic hezká, ale jako obvykle protivná jak dozorkyně z Dachau, Urban mimoň, nechápu jak Syslová se mohla upsat tomuto projektu (bud už nemá sebeúctu, nebo nemá ani na rohlík s paštikou) a režiséra tak toho by měla produkce rovnou za tenhle propadák roku pro výstrahu ostatním upálit na hranici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také