Kampaň proti vapingu? Netflix ukáže temnou stránku elektronických cigaret

Komunita vaperů se má na pozoru

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Dokumentární seriál Husté mraky: Vzestup a pád firmy Juul vypráví o dravém startupu, který díky prodeji elektronických cigaret vyrostl v miliardový podnik. Jeho úspěch se ale začal vypařovat s příchodem epidemie závislosti. Netflix představuje dokumentární minisérii, která na první pohled působí jako kampaň proti vapingu. Možná ale klame jen trailer.

Výrobce elektronických cigaret Juul byl v jednu chvíli oceněn na 38 miliard dolarů, což ho řadí mezi nejúspěšnější startupy v historii Silicon Valley. Tato tržní hodnota se však ukázala být stejně pomíjivá jako oblak kouře.

Husté mraky se budou zabývat nejen vzestupem a pádem firmy Juul, důležitou roli v připravovaném dokumentu má hrát také odvrácená strana samotného vapingu. Cílem minisérie je odvyprávět varovný příběh miláčka Silicon Valley, ale také ukázat, co lidem elektronické cigarety mohou způsobit. Na druhé straně, v traileru nepadlo ani slovo o tom, že lidé, které vaping připravil o život nebo kvůli němu skončili v nemocnici, se měli dopustit nesprávného zacházení s e-cigaretami.

Minisérie Husté mraky: Vzestup a pád firmy Juul přichází od režiséra R.J. Cutlera, který stojí za hudebním dokumentem Billie Eilish: The World’s a Little Blurry nebo politickým životopisem Svět podle Dicka Cheneyho. V roce 2014 natočil také snímek Zůstaň se mnou, ve kterém si zahrála Chloë Grace Moretz.


Husté mraky: Vzestup a pád firmy Juul přichází na Netflix 11. října.

Zdroj: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také