Čtyři detektivové, čtyři časové linie, jedno tělo. Netflix představuje nejzáhadnější kriminálku roku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. Originální britskou kriminálku, která vychází ze stejnojmenného grafického románu, představuje Netflix v úvodním teaseru. Ten láká na Stephena Grahama v jedné z hlavních rolí a jeden nevysvětlitelný případ, který změní život čtyřem detektivům napříč časem.

Minisérie Těla (Bodies) se odehrává ve čtyřech různých časových obdobích – od 19. století až po nedalekou budoucnost, kde čtyři detektivové vyšetřují čtyři identické případy vražd v Londýně. Nejen identické v tom smyslu, že jde o stejný způsob vraždy, s naprosto totožnými zraněními a nalezené na stejném místě v průběhu času, ale také v tom, že v rozmezí 160let jde o stejné tělo.

Do centra pozornosti se dostává záhadný politický vůdce – Elias Mannix (Stephen Graham). Má na vraždě svůj podíl? Nebo je ve hře něco mnohem zlověstnějšího? K vyřešení záhady musí čtyři detektivové nějakým způsobem spolupracovat a odhalit spiknutí trvající více než 150 let.

Seriál vznikl na motivy dechberoucího grafického románu Si Spencer s celou řadou velkolepých zvratů. Kromě známého Stephena Grahama se v minisérii objeví také Jacob Fortune-Lloyd, Shira Haas nebo Amaka Okafor.


Těla mají premiéru na Netflixu 19. října.

Foto: Netflix
Foto: Vertigo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také