Víkendový pobyt se změní v boj o život celé rodiny. Severský horor Nepřivolávej nic zlého má deprimující trailer

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Dánský horor Nepřivolávej nic zlého (Speak No Evil) vzbudil v minulém roce takovou pozornost, že práva na remake zakoupil americký Blumhouse. Film, který je označován za novodobé Funny Games, by si neměl nechat ujít žádný fanoušek severské kinematografie a žánru obecně.

Na dovolené v Toskánsku se setkávají dvě rodiny, dánská a holandská, a rychle se spřátelí. O několik měsíců později pozvou Holanďané Dány na víkendový pobyt do jejich venkovského domu. Netrvá však dlouho a věci se postupně vymknou kontrole, protože radost ze shledání vystřídá nedorozumění – Holanďané jsou totiž něco úplně jiného, než za co se vydávali. Tísnivá atmosféra, která se stále stupňuje, má k pohodovému pobytu velmi daleko. Dánská rodina se ocitá v pasti v domě, do kterého by nejraději nikdy nevstoupila.

Dánský horor Nepřivolávej nic zlého má za sebou celou šňůru festivalových uvedení napříč světem, k vidění byl loni také na pražském Febiofestu, v Mnichově nebo australském Melbourne. Úspěch snímku režiséra Christiana Tafdrupa podtrhuje také fakt, že práva na remake zakoupila slavná americká filmová společnost Blumhouse (Paranormal Acitivy, Neviditelný), pro kterou film zrežíruje James Watkins (Žena v černém) a v hlavních rolích se představí Mackenzie Davis a James McAvoy.

Foto: Nordisk Film Den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také