Noční můry se prolínají s realitou. Severský horor chce navázat na žánrovou klasiku, trailer má doslova ďábelský

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Zatímco dánský horor Speak No Evil jsme neměli možnost vidět na velkém plátně, norská Noční můra v českých kinech chybět nebude. Film, který si bere inspiraci v kultovním hororu Rosemary má děťátko, se představil v naprosto ďábelském traileru. Premiéra je navíc už za rohem.

Mladý pár Mona a Robbie se nastěhuje do nového bytu, aby začali společný život a čekali na své nenarozené dítě. Rekonstrukce bytu však neprobíhá hladce. Mona má zvláštní vidiny, v okolí se dějí podivné věcí, a v jejich novém bytě se odehrávají nevysvětlitelné události. Monu začnou trápit noční můry, které se stále více prolínají s realitou. Démon objevující se ve snech je pro ženu stále větší hrozbou a noční můry pokračují i po jejím probuzení.

Noční můra navazuje na nejlepší tradice skandinávských filmů. Film byl inspirován ranými mistrovskými díly Romana Polanského, jako jsou Hnus, Rosemary má děťátko a Nájemník. Film měl světovou premiéru na jednom z nejprestižnějších hororových festivalů Fantastic Fest v Austinu a evropskou premiéru na stejně prestižním tematickém mezinárodním filmovém festivalu v Katalánsku, Sitges.

Noční můra má českou premiéru 22. června.

Foto: Nordisk Film Nor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také