Beats for Love 2023: Do Ostravy dorazí hvězdy! Tiesto, Hardwell, Deadmau5 a mnoho dalších

Přečtěte si

Autor

Největší taneční tuzemský festival o sobě opět dává vědět. A máme se vskutku na co těšit! Beats for Love 2023 startuje již 5. července.

Programu 9. ročníku i na plakátech vévodí sedm headlinerů, jmenovitě jsou to Hardwell, Deadmau5, Nervo, Blasterjaxx, Imanbek a Tiësto. To ale zdaleka není vše – letošní Beats for Love potěší díky účasti víc než 480 umělců fanoušky takřka všech žánrů taneční hudby. „Počet zahraničních hudebníků se zvýšil zhruba o čtvrtinu. Kromě našich tradičních žánrů – EDM, techna nebo DNB nabídneme koncerty řady hiphopových hvězd v čele s Looptroop Rockers, kteří jsou členy švédské hudební síně slávy. V Dolních Vítkovicích vystoupí i tuzemské reggae legendy Cocoman, Dr. Kary nebo Messanjah. Jsem rád, že jsme dostáli slibům o nejsilnějším line-upu v naší historii. Oproti loňsku jsme chtěli ještě zvýšit už tak vysoko nastavenou laťku,“ zve do Ostravy ředitel Kamil Rudolf, který připomíná loňská slova hvězdného Armina van Buurena: „Viděl jsem spousty skvělých festivalů po celém světě, ale tohle je opravdu speciální.“

„Víme, že naprostá většina návštěvníků našeho festivalu míří hlavně za programem a atmosférou, která je v kulisách Dolních Vítkovic naprosto unikátní. Každopádně každoročně myslíme i na doprovodný program tak, aby se návštěvníci mohli pobavit i jiným způsobem než tancem. Letos se nám jej podařilo rozšířit například o Live jukebox – jedná se o upravený karavan, ve kterém bude živá kapela hrající hudbu 50. – 60. let. Vznikne tak naprostý protipól k běžnému hudebnímu programu. Další novinkou bude Mobilní planetárium, ve kterém se budou promítat projekce o tématech jako například Ze země do vesmíru, Temná hmota, fanoušci se dozví i o stále více aktuálních Klimatických změnách. A pro sportovní nadšence jsme připravili improvizované golfové hřiště – vyzkoušet si mohou odpaly do sítě i puttování do jamky,“ doplňuje Ožana.

Velkou novinkou bude i rozšíření mimohudebního programu v rámci konference Talking Beats. Ta zažije na 9. ročníku festivalu premiéru. „O konferenci, která nabídne panelové diskuze o hudbě, mentálním zdraví či marketingu uvažujeme dlouho a letos jsme se konečně rozhodli uskutečnit pilotní díl. Věříme, že o konferenci bude zájem i mezi našimi návštěvníky. Navázali jsme úzkou spolupráci se slovenským producentem, DJem a promotérem Mirkem Eckerem, který je více známý jako DJ EKG. Ten už s organizací podobných eventů má zkušenosti, a navíc je u českých a slovenských fanoušků taneční hudby velmi populární. Mirko si připravil panely jako Techno kdysi a dnes, Jsou sociální sítě v roce 2023 více než hudba?, Organizace akce od A do Z nebo Mentální zdraví – Jak pracovat se spánkem, a jak nastavit mentální odolnost,“ představuje jeden ze zásadních bodů doprovodného programu Matyáš Ožana.

Na Talking Beats vystoupí nejen zástupci festivalu v čele s jeho šéfem Kamilem Rudolfem. Českou taneční scénu budou reprezentovat Lucca nebo Orbith; Martin Beck, Martin Duda a Jaroslav Faldyna zase jako zástupci dodavatelských firem prozradí víc o zákulisních přípravách festivalu. Na elitních kulturních akcích totiž zajišťují bezpečnostní službu, hudební pódia nebo sanitární techniku a další příslušenství.

Letošní ročník Beats for Love se uskuteční 5. – 8. července 2023 v industriálním areálu Dolních Vítkovic, a to za podpory Moravskoslezského kraje i statutárního města Ostrava. Poslední vstupenky na nejen tuzemský, ale i celosvětový svátek elektronické taneční hudby jsou stále v prodeji. Veškeré informace naleznete na festivalovém webu www.b4l.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také