Disney recykluje hororovou komedii Strašidelný dům. Budou děti utíkat z kina?

Foto: Walt Disney

Disney opět recykluje. Tentokrát hororovou komedii Strašidelný dům, jejíž inspirací je stejnojmenná atrakce v Disneylandu. Film je zároveň remakem snímku z roku 2003. Trailer láká na spoustu digitálních efektů, infantilní humor a lekačky, které zrovna moc nefungují.

Film Strašidelný dům je komedie inspirovaná klasickou atrakcí v zábavních parcích společnosti Disney. Pojednává o osamělé ženě a jejím synovi, kteří si najmou samozvané lovce duchů, aby z jejich sídla vyhnali nevítaná strašidla. V roce 2003 byla uvedena verze s Eddiem Murphym, kterou můžeme na televizních obrazovkách vídat do teď.

Nová hororová komedie vypráví příběh Gabbie, svobodné matky, která si právě koupila strašidelně vypadající dům v New Orleans. Do sídla se nastěhuje se svým devítiletým synem, který však z pobytu ve strašidelném domě není tak nadšený. Ukáže se, že dítě má pravdu – v domě se to hemží duchy, a nejsou to zrovna přátelští Casperové. Gabbie si uvědomuje, že jim hrůza přerůstá přes hlavu, a tak naverbuje skupinu nepravděpodobných hrdinů – kněze, jasnovidce, historika a odborníka na paranormální jevy – aby se zlých duchů, kteří panství obývají, zbavili. To se ovšem snáze řekne, než udělá, což vyústí v horor i velkou zábavu.

Režisérem Strašidelného domu je ještě poměrně neznámý Justin Simien. Americký filmový tvůrce má ale na svém kontě hororové Bad Hair, podílel se také na seriálu Drazí běloši společnosti Netflix. Než se vrhl na filmovou dráhu, pracoval Justin Simien v Disneylandu. „Byla to nejlepší letní brigáda, jakou jsem kdy měl,“ řekl divákům na konferenci D23.

Strašidelný dům má premiéru v kinech 27. července.

Foto: Walt Disney