Odpočet začal, svět není připraven. Atomový Oppenheimer má další strhující trailer

Foto: Universal Pictures

Režisér Christopher Nolan se vrací na scénu po dlouhých třech letech. Jeho dvanáctý celovečerní film Oppenheimer se představuje v dalším třaskajícím traileru, který slibuje strhující podívanou, hvězdnou hereckou sestavu a výborného Cilliana Murphyho v titulní roli J. Roberta Oppenheimera.

Oppenheimer dokumentuje život oceněného fyzika J. Roberta Oppenheimera, který se zasloužil o vynález atomové bomby. Oppenheimer byl jedním z hlavních autorů projektu Manhattan, vládního výzkumu zaměřeného na vytvoření jaderných zbraní, který probíhal v letech 1942-1946 a byl ředitelem laboratoře v Los Alamos, kde se bomby fyzicky sestavovaly. Film Oppenheimer Christophera Nolana diváky vtáhne do osudů jaderného fyzika, který proto, aby zachránil svět, musí riskovat jeho zničení.

Christopher Nolan je proslulý svou láskou k praktickým efektům (pro svůj poslední film Tenet z roku 2020 nechal nabourat skutečné letadlo 747). Pokud jde o Oppenheimera, režisér se pro časopis Total Film rozpovídal o „obrovské výzvě“, kterou představovala rekonstrukce historicky prvního výbuchu jaderné zbraně s kódovým označením Trinity. „Myslím, že ztvárnění testu Trinity bez použití počítačové grafiky bylo obrovskou výzvou,“ řekl.

Film Oppenheimer se do historie zapsal také jako první černobílý film IMAX, který si vyžádal vývoj nového druhu filmového pásu. „Vyzvali jsme lidi z fotochemické společnosti Kodak, aby nám to umožnili,“ řekl Nolan. „A oni nám vyšli vstříc. Poprvé v historii jsme mohli natáčet na černobílý film IMAX. A výsledky byly úchvatné a mimořádné. Jakmile jsme s kameramanem van Hoytemou viděli první testy, věděli jsme, že si tento formát okamžitě zamilujeme.“

Oppenheimer má premiéru v kinech 20. července.

Foto: Universal Pictures