Temný případ se přesouvá na Aljašku. HBO Max představilo trailer

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Temný případ je zpět. Oceňovaný seriál z HBO se tentokrát přesouvá na zasněženou Aljašku (natáčelo se na Islandu), kde na Jodie Foster čeká případ jejího života. HBO Max představilo první trailer, který slibuje temnou, doslova mrazivou atmosféru a skvělou herečku v titulní roli. Čtvrtá řada ponese podtitul Night Country.

Když v Ennisu na Aljašce nastane dlouhá zimní noc, osm mužů, kteří obsluhují arktickou výzkumnou stanici Tsalal, beze stopy zmizí. Aby případ vyřešily, budou se muset detektivky Liz Danvers (Jodie Foster) a Evangeline Navarr (Kali Reis) postavit temnotě, kterou v sobě nosí, a proniknout do strašidelných pravd, které leží pohřbené pod věčným ledem.

Trailer se odehrává na mrazivé Aljašce bez slunečního světla. Detektivové v něm uzavřou místo činu, kde se zdá, že si osm pohřešovaných mužů před odchodem do sněhu sundalo boty. Nízké teploty příliš nezchladí horké hlavy detektivů, protože mezi postavami Foster a Reis začíná vřít napětí. Nechybí ani spousta zmrzlých těl, praskajícího ledu a záhadných namalovaných symbolů.

V první sezóně Temného případu se v roce 2014 objevili Matthew McConaughey a Woody Harrelson, v následujícím roce následovala druhá sezóna s Taylorem Kitschem, Rachel McAdams a Vincem Vaughnem. Třetí série vyšla v roce 2019 a v hlavní roli si zahrál Mahershala Ali.

V nadcházející sérii Temného případu se v hlavní roli představí již vzpomínaná Jodie Foster, v těch vedlejších potom Kali Reis, Fiona Shaw nebo John Hawkes. Nic Pizzolatto, na rozdíl od předešlých řad, již nefiguruje jako producent ani scénárista. Jeho pozici přebrala režisérka Issa López a producent Barry Jenkins.

Temný případ: Night Country má premiéru na HBO Max někdy v tomto roce.

Foto: HBO Max

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také