11 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které můžete vidět o víkendu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Streamovací služby měly přes týden docela nabitý program. Netflix uvedl nový dokument Šimpanzí říše oscarového režiséra a tvůrce Mojí učitelky chobotnice, premiéru měl také politický seriál Diplomatické vztahy. Konkurence v podobě HBO Max nabídla několik zajímavých filmových novinek, nadělovaly také Apple TV+ (vysoce hodnocená seriálová minisérie Božské kapky a hvězdný snímek Ghosted), Voyo přidalo do nabídky Kdyby radši hořelo, na Skyshowtime se konečně objevilo hororové sci-fi Nene.

Božské kapky – 1. řada | Apple TV+

Zatímco svět vína truchlí nad smrtí Alexandra Légera, jeho odcizená dcera Camille se dozvídá, že jeho výjimečná sbírka je nyní její. Než se však Camille bude moci ucházet o dědictví, musí porazit Alexandrova chráněnce Isseie ve zkoušce smyslů. Americko-japonská minisérie, kterou si kritici zamilovali.

Diplomatické vztahy – 1. řada | Netflix

V době mezinárodní krize se diplomatka snaží zvládat novou práci na pozici ostře sledované velvyslankyně ve Velké Británii i divoké manželství se slavným politikem. Politické drama od Debory Cahn (Ve jménu vlasti, Západní křídlo), ve kterém hrají Keri Russell a Rufus Sewell.

Ghosted | Apple TV+

Přízemní Cole se bezhlavě zamiluje do záhadné Sadie – ale pak učiní šokující zjištění, že je tajnou agentkou. Než se stihnou rozhodnout pro druhé rande, Cole a Sadie se vydají na mezinárodní dobrodružství s cílem zachránit svět. Akční komedie od scénáristů Deadpoola a režiséra Rocketmana.

Kdyby radši hořelo | Voyo

Obyvatelé vesnice se chystají na Velikonoce, chlapi před hospodou komentují zelené pivo a nebezpečí chemtrails, když oslavu na návsi naruší náraz dodávky do kašny. Řidiči se podařilo zmizet, lidem je ale jasné, že šlo o teroristický čin. Bezpečí celé vesnice teď závisí na hasičích, na jejich odhodlanosti a akci.

Nene | SkyShowtime

Ten den by proběhl jako každý jiný, kdyby se na nebi neobjevilo cosi, co sourozencům Haywoodovým zabilo otce. Bylo to UFO? Nene je Peeleho návratem do pomyslné první ligy. Bizarní a pro mnoho diváků přinejmenším lehce okoukaný námět přetváří v něco nového, neotřelého. Obratně testuje a ohýbá pravidla žánrů a média samotného.

Pandora: Temná minulost – 1. řada | Disney+

Hong Tchera uvízne v osudu, který je podobný tomu Pandořinu z řecké mytologie. Tchera má s dokonalým manželem krásnou dceru a vede život, který jí všichni závidí. Ale vyplavou u ní na povrch vytěsněné vzpomínky. Tchera se rozhodne pomstít a ochránit svou milovanou rodinu.

Pokud vím | HBO Max

Dénes a Nora oslavují. Za několik týdnů budou mít doma vytoužené adoptované dítě. Uvolněný večer se však zvrtne, dvojice se pohádá a každý putuje domů po svých. Co se může jevit jako obyčejná partnerská hádka, vyvrcholí v táhnoucí se sérii nepříjemností. Chválené maďarské drama z roku 2020.

Říše světla | HBO Max

Filmové drama od režiséra a scenáristy Sama Mendese, držitele Oscara, se odehrává v anglickém pobřežním městečku na počátku 80. let a vypráví dojemný příběh o síle lidského propojení v bouřlivých časech. Hrají Olivia Colman, Micheal Ward, Toby Jones a Colin Firth.

Smrtící podoba – 1. řada | Prime Video

Elliot a Beverly jsou dvojčata, která sdílejí všechno: drogy, milence a neochvějnou touhu udělat cokoli – včetně posouvání hranic lékařské etiky – ve snaze zpochybnit zastaralé postupy a dostat ženskou zdravotní péči do popředí. Moderní zpracování thrilleru Davida Cronenberga z roku 1988.

Šimpanzí říše – 1. řada | Netflix

V ugandském lese se daří početné komunitě šimpanzů. Ti musí dodržovat složitá společenská pravidla, řešit rodinné vztahy a chránit svoje teritoria. Úchvatný přírodopisný dokument Jamese Reeda (Moje učitelka chobotnice), který získal cenu Oscar. Namluvil M. Ali.

Zavolejte Jane | HBO Max

Joy se setkává se skupinou aktivistek, když se kvůli těhotenství ocitne v ohrožení života. Po úspěšné operaci se z hlavní hrdinky stane zanícená bojovnice za ženská práva. Snímek se zaměřuje na skutečný příběh „The Janes“, podzemního kolektivu žen, které se v 60. letech 20. století spojily v Chicagu, aby tajně poskytly téměř 12 000 těhotným bezpečné potraty.

Další: Tipy na víkend z minulého týdne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také