Blue Beetle: Trailer představuje nového Supermanova parťáka

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Po více jak pěti letech příprav vychází trailer na snímek o novém superhrdinovi ze světa DC, kterému svoji tvář propůjčil Xolo Maridueña z Netflix seriálu Kobra Kai. Blue Beetle, který s největší pravděpodobností nebude součástí velkolepého plánu Jamese Gunna, nového šéfa DCEU, slibuje odlehčenou atmosféru a zápornou roli pro Susan Sarandon. Film měl původně vyjít pouze na HBO Max, později však bylo oznámeno jeho přesunutí do kin.

Blue Beetle vypráví příběh mladého muže, který nalezne modrého skaraba. Ve skutečnosti se jedná o mimozemskou zbroj, která nositeli po napojení se na páteř propůjčuje nadlidské schopnosti. Jde o první film od DC s hlavní postavou latinsko-amerického původu. Hrdinou totiž bude celkem třetí nositel „obleku“ Blue Beetlea, Jaime Reyes, jenž má mexické kořeny.

Scarab pochází od rasy jménem Reach (s tou mimochodem bojovali Green Lanterni), která ji za účelem infiltrace a sbírání informací posílá na různé planety. Jaime je ovšem natolik silnou osobností, že zbroj zcela ovládl a ona mu nejen uděluje rady, ale i udělá vše pro jeho přežití. Mezi schopnosti Blue Beetlea patří létání, změna tvaru brnění v jakoukoliv sečnou zbraň nebo štít, energetické kanóny, maskování, supersíla a nadlidská obratnost, a řada dalších.

Tento charakter se poprvé objevil v roce 2006 v pátém čísle Infinity Crisis. Stejného roku začala vycházet jeho vlastní série Blue Beetle. Bude určitě zajímavé sledovat, jak se povede právě produkovaný film s mainstreamovému publiku relativně neznámou postavou.

Film Blue Beetle má českou premiéru v kinech 17. srpna 2023.

Foto: Warner Bros.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také