Avatar: The Way of Water je již online, čeština mu ale chybí

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Takhle se proti filmového pirátství opravdu nebojuje. Největší film minulého roku, Avatar: The Way of Water, vstoupil do světa digitální distribuce (od 28. března), koupit nebo vypůjčit si ho ale zle pouze bez českých titulků (a pochopitelně také dabingu). Tříhodinový návrat Jamese Camerona na Pandoru prozatím není na Disney+, upřednostněn byl domácí trh.

Protože peníze jsou vždy na prvním místě, druhý Avatar Jamese Camerona upřednostnil uvedení na platformách jako iTunes, Amazon, Google Play nebo Microsoft Store před příchodem na streamovací službu od Disneyho. Film je tak možný si vypůjčit nebo zakoupit v digitální formě, to nejdůležitější ale českému divákovi chybí. Titulky ani dabing prozatím nejsou součástí filmu na žádné zmíněné platformě. Opakuje se tak situace, která zklamané diváky přímo nabádá k pirátským aktivitám (titulky.com již například připravují fanouškovské titulky pro uniklé verze filmu). Známo zatím není ani datum, kdy by Avatar: The Way of Water mohl dorazit na Disney+. Spekuluje se ale o druhé polovině dubna, kdy snímek vyjde v Česku na DVD a Blu-ray (19. dubna). Milovníci rozlišení 4K si pak počkají ještě o něco déle. Dobrou zprávou ale je, že snímek doprovodí více jak tři hodiny bonusového materiálu.

Avatar: The Way of Water se stal nejvýdělečnějším filmem v historii českých kin (vidělo ho přes 1, 4 miliony diváků), ještě větší zajímavosti jsou pak k dispozici v celosvětovém měřítku. James Cameron se díky tomuto filmu stal jediným režisérem na světě, který dokázal natočit hned tři dvoumiliardové trháky (dříve Titanic a původní Avatar). Současné tržby druhého Avatara (podle serveru Box Office Mojo) mluví o neskutečných 2, 3 miliardách dolarů.

Foto: Falcon

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také