Seriál The Last of Us poprvé rozdělil diváky

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Prozatím nejdelší epizoda seriálu The Last of Us rozdělila diváky. Díl nazvaný Long Long Time, který představil homosexuální pár Billa a Franka, se příliš nedržel videoherní předlohy a někteří fanoušci to dávají tvůrcům pěkně sežrat, jiní jsou zase nadšení.

Ve třetí epizodě The Last of Us dostali Joel a Ellie jen minimum prostoru, o hlavní slovo se totiž postaraly postavy Billa a Franka (Nick Offerman a Murray Bartlett), homosexuální pár uprostřed apokalypsy. Epizoda ukázala nejdůležitější momenty jejich společného života a značně se vychýlila od videoherní předlohy, což mnoho diváků nedokázalo zkousnout. Navíc se příběh seriálu téměř nikam neposunul, přesto třetí epizoda byla zatím tou nejdelší. Výlet do minulosti by ale v příštím týdnu měla nahradit městská akce (z videohry dobře známá), kterou slibuje teaser nadcházejícího dílu.

Největší kritiky se nejnovější epizoda dočkala na sociálních sítích (padají i homofobní urážky), hodnocení epizody na internetových serverech přitom sahá poměrně vysoko. Česko-slovenská databáze aktuálně ukazuje 77 procent, IMDB úctyhodných 8,3 z deseti.

Seriálové i herní The Last of Us se odehrává dvacet let po zániku moderní civilizace, kdy je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Diváci na seriálu oceňují věrnost předloze, první řada dokonce odvypráví kompletní příběh prvního dílu videohry. Rekordní sledovanost prvních dvou epizod navíc dala zelenou druhé řadě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také