10 nejlepších seriálových návratů na Netflixu roku 2022

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix v minulém roce uvedl slušnou řádku výborných seriálů, neméně kvalitních pokračování se dočkaly také zajeté série. Výborné finále předvedl spin-off Perníkového táty Volejte Saulovi, jednu z nejlepších sezón má za sebou populární Stranger Things, emocemi nabitou řadu na konci minulého roku předvedla japonská fantasy Alice in Borderland. Pokračovala také Kobra Kai, britská Koruna nebo Gangy z Birminghamu.

10. Smrt nás spojí – 3. řada

Smrtelnou nehodou to celé kdysi pro Jen a Judy začalo a další nehoda teď změní osud jejich přátelství. Všechno k tomu prostě směřovalo. Od seriálu s nádechem černé komedie a thrilleru, ve kterém excelují Christina Applegate a Linda Cardellini, se jen tak neodtrhnete.

9. Koruna – 5. řada

Diana s Charlesem rozpoutají mediální válku a veřejná debata o smyslu monarchie je v plném proudu. Vítejte v 90. letech, kdy Alžběta II. řešila svůj největší problém. Jedna z nejslabších řad celého seriálu, stále ale kvalitní podívaná.

8. Love, Death & Robots – 3. svazek

Tajuplné světy, podivná stvoření a ujeté příběhy. Třetí pokračování animované antologie od Tima Millera a Davida Finchera, která už posbírala pěkných pár cen Emmy. Na novém svazku spolupracovali Mackenzie Davis, Gabriel Luna nebo třeba Craig Ferguson.

7. Ozark – 4. řada

Osvobození z pout kartelu se zdá být na dosah. Přesto můžou Byrdeovi nakonec doplatit na krach rodinných vztahů. Jason Bateman v minulosti získal cenu Emmy za režii a Julia Garner obdržela hned dvě za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

6. Cobra Kai – 5. řada

Terry prosazuje v Cobra Kai nový režim. Daniel a Johnny se dají dohromady se starým spojencem a zahájí bitvu, která rozhodně neskončí na tatami. Pokračování Karate Kid si stále drží svou kvalitu, Terry Silver je navíc výborným padouchem.

5. Gangy z Birminghamu – 6. řada

Shelbyovi utrpí drtivou ztrátu. Čtyři roky na to skončí prohibice a Tommy se pustí do kšeftování s opiem, kvůli kterému ale musí vzít na milost svoje nejhorší protivníky. Excelující Cillian Murphy v poslední řadě seriálového hitu od BBC.

4. Alice in Borderland – 2. řada

Hrají se tu drsnější hry a celé je to tu mnohem divočejší a krutější. Podaří se Arisuovi vrátit do skutečného světa a bude to celé vůbec stát za to? Akcí našlapaná druhá řada odpověděla na hromadu otázek, my ale chceme další řadu.

3. Vláda – 4. řada

Kariéra ministryně zahraničí Birgitte Nyborgové je v ohrožení. Spor kvůli těžbě ropy v Grónsku totiž může způsobit mezinárodní krizi. V nové řadě oceněného seriálu Adama Price o politice se na scénu vrací Sidse Babett Knudsen a Birgitte Hjort Sørensen.

2. Stranger Things – 4. řada

Těsně před jarními prázdninami se do Hawkinsu vrací temnota. Čeká nás nová porce hrůz, děsivých vzpomínek a taky úplně nové nebezpečí, ze kterého tuhne krev v žilách. Nejtemnější a dost možná i nejlepší řada seriálového hitu.

1. Volejte Saulovi – 6. řada

Konflikty, špinavé kšefty a záplava nových klientů. V závěrečné řadě seriálu, který se dočkal mnoha ocenění, dotáhne Jimmy svoji velkou proměnu do konce. Finále prequelu Perníkového táty rozhodně nemohlo být lepší.

Pokračuj na nejlepší seriálové Netflix novinky roku 2022

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také