15 suprových novinek na silvestrovský víkend (nejen) na Netflixu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix pokračuje v bohatém závěru roku, zajímavé novinky si přichystala také konkurence. Disney+ například láká na čtvrtou sezónu chváleného seriálu Atlanta (hraje Donald Glover ze Zpátky do školy), premiéru měly i dvě epizody japonského hororu Gannibal. HBO Max vsadilo na klasiku a do nabídky přidalo kultovní Záhadu Blair Witch nebo kontroverzní novinku Men od režiséra Ex Machiny, největší nadílku ale uvedl již vzpomínaný Netflix. Ten přidal českého Jana Žižku a sci-fi Běžná selhání, z vlastní produkce pak seriál Vlastizrada, drama Bílý šum s Adamem Driverem nebo kriminálku Kaleidoskop.

2 nezdolných sirotků

Trenér, který se jenom tak nevzdává, dovede tým kluků ze sirotčince k nečekanému úspěchu a svojí strategií změní moderní americký fotbal. Podle skutečnosti. Ve filmu z roku 2021 hrají Luke Wilson, Robert Duvall a Martin Sheen. (Netflix)

Atlanta – 4. řada

Earn a jeho bratranec Alfred se sídlem v Atlantě se snaží proniknout do světa prostřednictvím rapové scény. Na cestě se potýkají se sociálními a ekonomickými problémy, které se dotýkají rasy, vztahů, chudoby, postavení a rodičovství. (Disney+)

Běžná selhání

Běžná selhání sledují jeden den v životě tří žen. Hlavní hrdinky se neznají, ale jejich cesty se v kritických momentech setkají, aby si nezištně pomohly ve chvíli, kdy jejich město postihne tajemná katastrofická událost a výbuchy. (Netflix)

Bílý šum

Rodina, láska, smrt i katastrofa, která doslova visí ve vzduchu. Absurdní komedie režiséra Noaha Baumbacha, nominovaného na Oscara. Kritiky uznávaný film podle románové klasiky od Dona DeLilla. Hrají Adam Driver, Greta Gerwig a Don Cheadle. (Netflix)

Fontána

Pozoruhodné sci-fi drama o tajemství života a smrti se odehrává ve třech rovinách – v americké současnosti, v 16. století ve Španělsku a ve vesmíru v daleké budoucnosti. Hlavní postavy příběhu o hledání lásky až za hrob hrají Rachel Weisz a Hugh Jackman. (HBO Max)

Gannibal – 1. řada

Policista Daigo se po velkém karambolu odstěhuje se svou ženou a dcerou do odlehlé horské vesnice Kuge. Jednoho dne je ale v horách nalezeno tělo staré ženy. Brzy se ukáže, že ve vesnici není všechno tak, jak se zdá. (Disney+)

Jan Žižka

Čestný velitel žoldáků se chopí šance naplnit svůj osud a pustí se do boje s Řádem německých rytířů i Svatou říší římskou. Nejdražší český film s hollywoodskými hvězdami konečně míří na streamovací službu. Režíroval Petr Jákl. (Netflix)

Kaleidoskop – 1. řada

Geniální zločinec a jeho parťáci se chystají ukrást sedm miliard dolarů. Tenhle velkolepý a do detailu propracovaný plán ale ohrozí zrada, hamižnost i ďábelské intriky. Kriminální seriál od autora Švindlířů, ve kterém Giancarlo Esposito vymyslí naprosto dokonalou loupež. (Netflix)

Men

Harper odjíždí na malebný anglický venkov odpočinout si a srovnat si myšlenky po nedávné tragédii v osobním životě. Okolní příroda však působí značně zneklidňujícím dojmem. Od režiséra filmů Ex Machina a Anihilace. (HBO Max)

Neviňátka

Film sleduje čtyři děti, které se spřátelí během letních prázdnin. Když se ocitnou bez dozoru dospělých, objeví v sobě skryté schopnosti. Jejich nevinná hra však nabere temný spád a odstartuje sled podivných událostí. (HBO Max)

Sláva – 1. řada

Na střední škole zažila brutální šikanu. Po dlouhých letech pak přijde s ďábelským plánem, jak přinutit pachatele, aby za svoje zločiny konečně zaplatili. Song Hye-kyo a Lee Do-hyun v hlavních rolích hvězdně obsazeného dramatu od Kim Eun-sook a Ana Gil-ha. (Netflix)

Tiché místo: Část II

Abbottovi museli opustit svůj domov a vyrazit do světa plného smrtících příšer, které přitahuje zvuk. Nebezpečí jim ale hrozí i tam, kde by to vůbec nečekali. Sequel hororového hitu, ve kterém si zahráli Emily Blunt a John Krasinski. (Netflix)

Vlastizrada – 1. řada

Zástupce šéfa britské tajné služby MI6 má před sebou slibnou kariéru. Když se ale znovu setká s ruskou špiónkou, bude možná muset přehodnotit celý svůj život. Charlie Cox a Olga Kurylenko ve špionážním seriálu od tvůrců Sandmana nebo Mostu špiónů. (Netflix)

Záhada Blair Witch

Foto: Artisan Entertainment

Tři studenti pátrají poblíž marylandského městečka Burkittsville po mystické čarodějnici. Během natáčení se však v hlubokých lesích ztratí. O rok později se pod základy staré lesní chaty najdou záběry, které stačili pořídit… (HBO Max)

Zátah 2

Policajt Rama se nechá zavřít do vězení, aby se tam spřátelil s Ucem. Jeho otec je totiž nový a velmi mocný zločinecký boss Bangun. Pokračování jednoho z nejlépe natočených akčních filmů, které svému předchůdci rozhodně nedělá ostudu. (Netflix)

Pokračuj na víkendové tipy z minulého týdne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také