14 nejočekávanějších titulů od Netflixu v prosinci

Foto: Vlastizrada, Alice in Borderland, Na nože: Glass Onion (vše Netflix)

Netflix na závěr roku uvede hned několik očekávaných novinek, ty nejlepší přesně kolem Vánoc. Zkraje prosince se diváci mohou těšit na norského Trola, anime Dragon Age, v polovině měsíce pak na Pinocchia z dílny Guillerma del Tora, oscarový režisér Alejandro González Iñárritu uvede drama Bardo, dorazí také dechberoucí dokument Sopka: Záchrana z Whakaari. Nejočekávanější tituly ovšem dorazí postupně od dvaadvacátého prosince – druhá řada Alice in Borderland, hvězdná kriminálka Na nože: Glass Onion, seriálový prequel Zaklínač: Pokrevní pouto nebo například Bílý šum s Adamem Driverem.

Trol

Norskými horami otřese výbuch, který probudí trola z dávných časů. Nebojácná paleontoložka ho pak má zastavit, než zničí všechno, co mu stojí v cestě. Akční fantasy režiséra Roara Uthauga (Tomb Raider), ve kterém si zahrála Ine Marie Wilmann. (1. prosince)

Cesta svatojánských mušek – 2. řada

Kate a Tully jsou kamarádky na život a na smrt, které spolu překonaly už spoustu překážek. Rozdělí je ale navždycky jedna osudová chyba? Romantické drama podle úspěšného románu od Kristin Hannah. (2. prosince)

Dragon Age: Rozhřešení – 1. řada

Vzbouření mágové a zloději se utkají s temnou silou, která využívá smrtelně nebezpečný artefakt. V tomhle souboji půjde o všechno! Anime inspirované stejnojmennou videohrou od scénáristky animáku Justice League Dark: Apokolips War. (9. prosince)

Pinocchio Guillerma del Tora

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. Namluvili Ewan McGregor, David Bradley, Gregory Mann, Tilda Swinton, Finn Wolfhard, Christoph Waltz a další. (9. prosince)

Univerzita poslední šance: Basketbal – 2. řada

Basketbalová edice Univerzity poslední šance začíná na palubovce ve východním Los Angeles, kde se zapálený trenér snaží dostat ze svých svěřenců to nejlepší. Držitel Emmy Greg Whiteley, tvůrce pořadů Univerzita poslední šance a Cheerleading, se tentokrát zabývá basketbalem. (13. prosince)

BARDO, falešná kronika několika pravd

Uznávaný novinář a dokumentarista vyrazí na velkolepou cestu za poznáním sebe sama. Smíří se přitom s minulostí, přítomností i vlastními kořeny? Film oscarového režiséra, scenáristy a producenta Alejandra G. Iñárritua (REVENANT Zmrtvýchvstání, Birdman). (16. prosince)

Sopka: Záchrana z Whakaari

Dokument, který minutu po minutě popisuje osudy turistů, kteří v roce 2019 byli přímými svědky erupce sopky při prohlídce ostrova u Nového Zélandu. Oslavuje přeživší i obyčejné lidi, kteří jim odvážně přišli na pomoc. (16. prosince)

Já jsem vrah – 4. řada

Vězni, kteří si musí odsedět tvrdý trest za vraždu, popisují svoje zločiny a přemýšlejí o tom, jak svým jednáním zničili život jiným lidem i sami sobě. Nová řada nabídne další porci pěti neuvěřitelných příběhů. (21. prosince)

Alice in Borderland – 2. řada

Mladík posedlý videohrami a jeho dva kamarádi se ocitnou v alternativní verzi Tokia, kde se musí účastnit krutých her, aby přežili. Vítěz cen Asian Academy Creative Awards za nejlepší režii, kameru a vizuální nebo speciální efekty. (22. prosince)

Na nože: Glass Onion

Proslulý detektiv Benoit Blanc vyrazí do Řecka rozmotat spletitou záhadu, ve které figuruje jeden miliardář a nesourodá parta jeho přátel. Daniel Craig v čele hvězdného obsazení v další detektivce ve spolupráci s autorem filmu Na nože Rianem Johnsonem. (23. prosince)

Zaklínač: Pokrevní pouto – 1. řada

Do událostí ze Zaklínače zbývá víc než tisíc let a sedm vyděděnců ve světě elfů spojí síly, aby vyrazili do boje proti všemocné říši. Akční seriálový prequel od Declana de Barry, scénáristy Původních a Iron Fista. (25. prosince)

Vlastizrada – 1. řada

Foto: Netflix

Zástupce šéfa britské tajné služby MI6 má před sebou slibnou kariéru. Když se ale znovu setká s ruskou špiónkou, bude možná muset přehodnotit celý svůj život. Charlie Cox v minisérii od scénáristy Mostu Špiónů. (26. prosince)

Oni naklonovali Tyrona

Série děsivých událostí přivede nesourodou trojku (John Boyega, Jamie Foxx a Teyonah Parris) na stopu hanebného vládního spiknutí. Sci-fi komedie od scénáristy třetího Creeda. (30. prosince)

Bílý šum

Veselý i děsivý, lyrický i absurdní, obyčejný i apokalyptický Bílý šum dramaticky líčí současnou americkou rodinu a její snahy vyrovnat se s každodenními trably na pozadí univerzálních záhad lásky, smrti a touhy po šťastném žití v nejistém světě. (30. prosince)