Indiana Jones a volání osudu: Návrat legendy v prvním traileru

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Indiana Jones patří mezi nejikoničtější hrdiny kinematografie. Tři snímky s ním patří i s pár drobnými výhradami k tomu nejlepšímu, co dobrodružný akční film světu poskytl. Čtvrtý film pak byl přešlapem, na který se skoro všichni fanoušci snaží raději zapomenout. O slovo se nyní v prvním traileru hlásí v pořadí již pátý snímek s nejznámějším archeologem, který vzešel z mysli Stevena Spielberga a George Lucase na základě vzpomínek na hrdiny komiksů a příběhů, které milovali jako děti. Jsou v něj vkládána velká, ale opatrná očekávání už jen proto, že půjde pravděpodobně o loučení s postavou, ale i proto, že jde o první díl ságy, který nenatočil Spielberg…

Kdo závěr Indyho dobrodružství dostal na starost, není nikdo jiný než režisér James Mangold. A nutno dodat, že pokud to má kdokoli zvládnout lépe než sám Spielberg, není lepší volby. Mangold už má co se týče loučení s oblíbenou a ikonickou postavou své zkušenosti, jelikož to dokázal víc než bravurně zvládnout ve veleúspěšném a drsném Loganovi. A jelikož se nový Indiana Jones nese právě ve jménu konce i návratu, krom starých známých se můžeme těšit na postavy docela nové, ale také na epickou hudbu od Johna Williamse, což je zpráva, která snad musí udělat radost každému.

Vrací se pochopitelně i Harrison Ford v titulní roli, kterého ve snímku ve scénách z minulosti díky filmové magii speciálních efektů patřičně omladí. Dále se vrací John Rhys-Davies (toho můžeme znát už z Dobyvatelů ztracené archy). V dalších rolích se představí Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas , John Rhys-Davies, Shaunette Renee Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Oliver Richters, Ethann Isidore a Mads Mikkelsen.

Indiana Jones a volání osudu bude mít premiéru v březnu roku 2023.

Foto: Walt Disney

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také