Film o manželství Elvise a Priscilly natočí oscarová režisérka

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Jedním z největších filmů uplynulého roku byl bezpochyby Elvis, který oživil světovou posedlost známým zpěvákem. Nyní bylo oznámeno, že se o Elvisovi natočí další film a to od Sofie Coppoly. Držitelka Oscara se pro společnost A24 upsala režii a scénáři filmu Priscilla, natočeného podle memoárů Priscilly Beaulieu Presleyové Elvis and Me.

Kniha Elvis and Me, kterou Priscilla napsala společně se Sandrou Harmon, vyšla v roce 1985 a vypráví o jejím manželství s Elvisem. Zatímco mnoho vyobrazení zpěváka, zejména v té době, ho vykreslovalo v příznivém světle, biografie podává jiný obraz. Kniha popisuje jejich cestu od doby, kdy se manželé poprvé setkali, když Priscille bylo čtrnáct a Elvisovi čtyřiadvacet let, až po jejich rozvod. Kniha vypráví Priscillinu verzi jejich bouřlivého vztahu, který byl plný podezřelých afér, Elvisově závislosti na drogách a mnoha dalších věcí.

Foto: Netflix

Coppola je kritikou uznávaná režisérka, která se prý už delší dobu chystala tento snímek natočit. Bude to její první film od V úskalí v roce 2020. Režisérka je pravděpodobně nejznámější díky filmu Ztraceno v překladu s Billem Murrayem a Scarlett Johansson v hlavních rolích. Za tento film získala Oscara za původní scénář a nominace za nejlepší režii a nejlepší film. Mezi její další filmy patří například Smrt panen, Marie Antoinetta nebo Oklamaný. Coppola si také sama napíše scénář, čímž naváže na tradici psaní všech filmů, které režíruje.

Do rolí Priscilly a Elvise Presleyho byli obsazeni Cailee Spaeny a Jacob Elordi. Elordi je známý především díky své roli v uznávaném seriálu Euforie. Mezi jeho další role patří účinkování v trilogii Stánek s polibky od Netflixu a Deep Water od Hulu. Cailee Spaeny nedávno hrála mladou Eleanor Rooseveltovou v seriálu The First Lady. Mezi její další projekty patří seriály Devs a Mare z Easttownu a filmy On the Basis of Sex a Zlý časy v El Royale.


Foto: HBO

Coppola bude film produkovat prostřednictvím své produkční společnosti American Zoetrope. Mezi další produkční společnosti, které se na filmu budou podílet jsou The Apartment a Fremantle Company. Distribuci filmu Priscilla zajišťuje společnost A24. Začátek natáčení je naplánován na podzim tohoto roku v Torontu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také