17 vítaných novinek na HBO Max za poslední týden

Foto: Tísňová linka (TriStar Pictures), Švindlíř (Focus Features), Ta známá Bettie Page (HBO)

Zatímco se na službu HBO Max snáší vlna kritiky (zmizely některé originální tituly, filmy od Warnerů nebudou již uvedeny po 45 dnech od premiéry), do obsahu české verze nadále přicházejí zajímavé tituly týden co týden. Za posledních sedm dní HBO Max přidalo kultovní Gremlins, Tenkrát v Americe,  válečnou vřavu Zachraňte vojína Ryana od režiséra Stevena Spielberga, zábavné béčko Machete nebo loňského Švindlíře s Oscarem Isaacem v české premiéře. Potěší také další dvě řady skvělého seriálu Hříšníci, uveden byl i kompletní seriál z konce devadesátých let minulého století Západní křídlo.

A kapela hrála dál

Foto: HBO

Když se v roce 1981 začala mezi homosexuály šířit smrtelná nemoc, známá dnes jako AIDS, do boje proti ní se pustily dva konkurenční týmy – americký a francouzský. Matthew Modine a Alan Alda v hlavních rolích.

Festival pana Rifkina

Filmový kritik Mort Rifkin mluví nejraději o sobě a o starých filmech. Své o tom ví jeho manželka Sue, kterou doprovází na festival v San Sebastiánu. Zatímco Sue tam blíže poznává domýšlivého francouzského režiséra, Mort flirtuje s místní lékařkou…

Gremlins

Je roztomilý a můžete ho mít doma. Ale dbejte následujících varování: Nesmíte ho namočit. Chraňte ho před přímým světlem. A co je nejdůležitější, na co nesmíte nikdy zapomenout: i kdyby plakal sebevíc, v žádném případě ho nekrmte po půlnoci…

Hříšníci – 3. a 4. řada

Foto: Showtime

William H. Macy hraje Franka Gallaghera, hrdého svobodného otce šesti chytrých, pracovitých a samostatných dětí. Nejsou jako ostatní rodiny, které znáte, ale ani v nejmenším se za to nestydí…

Luzzu

Dokumentárně-realistické drama Luzzu z dílny Alexe Camilleriho pojednává o evropské chudobě, tradici a lidské důstojnosti. Maltsko-americký režisér, producent, scenárista a střihač v jedné osobě film zasadil mezi rybáře, bojující o vlastní budoucnost.

Machete

Foto: 20th Century Fox

Vypadal jako jakýkoliv jiný dělník, kterých na ulici potkáte spousty – dokonalý obětní beránek zákeřné politické vraždy. Ale ukázalo se, že je to legendární Machete, bývalý federální agent, který je připravený vzdorovat.

Pevnost Apačů v Bronxu

Foto: 20th Century Fox

Bývalý polda bojuje proti zločinu a korupci v jedné z nejnebezpečnějších čtvrtí v New Yorku. V tomto drsném melodramatu o vraždách, přepadeních, drogách, prostituci a celkové nespokojenosti září Paul Newman.

Piráti!

S chatrnou posádkou po svém boku a nevšímavý vůči neskutečné přesile, se bude Pirát Kapitán muset utkat s ďábelskou královnou, zachránit mladého vědce a nikdy nesmí zapomenout na to, co každý pirát miluje nade vše: dobrodružství!

Půlnoční expres

Foto: Columbia Pictures

Americký student Billy Hayes je poslán do brutálního tureckého vězení za pokus o pašování hašiše z Istanbulu. Pouze jeho vnitřní odvaha a podpora spoluvězně mu dávají sílu uniknout z živoucího pekla.

Sherlock – 4 řady

Excentrický detektiv z příběhů Sira Arthura Conana Doyla hledá důkazy v ulicích moderního Londýna. Jeden z nejlepších detektivních seriálů, v hlavních rolích Benedict Cumberbatch a Martin Freeman.

Švindlíř

William je bývalý voják, který se stal hazardním hráčem. Jeho monotónní a osamělý život dostane nový náboj, když se seznámí s mladíkem Cirkem, který se chce pomstít… Oscar Isaac v hlavní roli.

Ta známá Bettie Page

Foto: HBO

Bettie Page je jednou z nejvíce obdivovaných spoře oděných krásek minulého století. Její veselý nenucený vzhled kontrastoval s pornografickým obsahem jejích fotografií. Režisérka Mary Harronová se na Bettie podívá z jiného úhlu.

Táborový ostrov – 4. řada

Oscara a Ježku vysadí na táboře v Mainu. Jakmile jejich rodiče opustí ostrov, začnou se objevovat všechny podivnosti, které dosud číhaly pod povrchem. Mimozemšťané existují, pod postelí jsou příšery a táborové instruktorky jsou čarodějnice.

Tenkrát v Americe

Foto: Warner Bros.

Jako kluci si slíbili, že jeden pro druhého zemřou. Jako muži slib dodrželi. Robert De Niro v hlavní roli legendární gangsterské ságy Sergia Leoneho, strhujícím eposu o násilí, moci, vášni a solidaritě…

Tísňová linka

Jordan je operátorka tísňové linky, které změní život volání dívky, jež se právě stala obětí únosu. Aby Jordan mohla zachránit dívčin život, musí se postavit tváří v tvář vrahovi, s nímž se v minulosti už jednou setkala.

Tsunami: Následky

Foto: HBO

Dvojdílné drama z produkce HBO vychází ze skutečných událostí, kdy pobřeží Thajska zničila vlna tsunami. Vypráví nejen o lidech, jimž katastrofa přímo zasáhla do života, ale také o celosvětové solidaritě a pomoci.

Zachraňte vojína Ryana

Foto: Universal Pictures

Když americká vojska zaútočí na pláže v Normandii, tři bratři padnou na bojišti a čtvrtý zmizí za nepřátelskou linií. Osmičlenný oddíl kapitána Millera dostane rozkaz proniknout na Němci okupované území a přivést chlapce domů.

Západní křídlo – 7 řad

Foto: NBC

Vydejte se do zákulisí Bílého domu v tomto neotřelém dramatickém seriálu s humorným podtextem, který vytvořili Emmy John Wells, Thomas Schlamme a Aaron Sorkin. První řada byla uvedena v roce 1999.

Pokračuj na nejlepší novinky z HBO Max minulého týdne