8 temných polských filmů a seriálů na Netflixu

Foto: Furioza, Temné lesy, Znaky (vše Netflix)

Polská produkce se na Netflixu rozhodně neztratí, spíše naopak patří k tomu nejkvalitnějšímu, co služba nabízí. Mezi výborné Netflix originály můžeme zařadit kriminální série Bažina, Temné lesy a Znaky, kvalitní podívané dosahují i snímky jako nedávno uvedené Furioza nebo další letošní překvapení Jak jsem se zamilovala do gangstera.

Bažina – 2 řady

V grontském lese vyplaví staletá povodeň další mrtvolu. Na povrch s ní vypluje i korupce, podvody z 90. let a ututlávaná tajemství z 2. světové války. Dvě minisérie s hutnou dobovou atmosférou, které jen tak z hlavy nevyprchají.

Černý čtvrtek

Drsné dokumentární drama o dělníkovi z loděnic v polské Gdyni, který se zúčastní stávky brutálně potlačené komunistickou vládou. Režisér Antoni Krauze získal za snímek v roce 2011 na filmovém festivalu v Montrealu cenu FIPRESCI.

Furioza

Policajtka udělá svému bývalému nabídku, která se nedá odmítnout: buď pronikne mezi fotbalové chuligány a začne na ně donášet, nebo jeho brácha skončí ve vězení. Jeden z nejlepších filmů o fotbalových hoolingans.

Jak jsem se zamilovala do gangstera

Tajemná žena vypráví o vzestupu a pádu Nikodema „Nikośe“ Skotarczaka, jednoho z nejproslulejších polských gangsterů. Inspirováno skutečným příběhem. Skvěle odvykládaný příběh o slavném polském gangsterovi. Film doprovází výborná hudba.

Klér

Tři katolické kněze, co nejsou žádní svatoušci, spojuje dávná tragédie. A teď je navíc čeká velká zkouška víry. Drama od uznávaného polského režiséra Wojciecha Smarzowskiho.

Temné lesy – minisérie

Pětadvacet let po sestřině zmizení svitne prokurátorovi nová naděje. Důkaz objevený na těle zavražděné osoby dává šanci, že je pořád naživu. Adaptace Harlana Cobena, podle kterého vznikl i seriál Nevina.

Zákal

Nelítostná a bezbožná vyšetřovatelka se obrátí, začne psát knihy o víře a prosí Boha o odpuštění. A taky požádá o pomoc kardinála, kterého kdysi zatkla. Film vychází se skutečných událostí.

Znaky – 2 řady

Vražda mladé ženy v mnohém připomíná deset let starý nevyřešený případ. Nový policejní velitel musí prolomit mlčení, které obestírá městečko v Sovích horách. Seriál přirovnávaný k české Pustině.