10 superhrdinských seriálů na Netflixu a HBO

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Marvelovští superhrdinové Daredevil a spol. nedávno opustili obsah Netflixu a zamířili na novou adresu směr Disney+, to ale neznamená, že by Netflix nic ze svého komiksového repertoáru už nenabízel. A protože do Česka vtrhlo HBO Max, představíme si nejlepší suprerhrdinské seriály z obou zmíněných streamovacích služeb.

Arrow – 8 řad

Foto: Warner Bros. Television Studios

Z bohatého playboye se stane pomstychtivý superhrdina v kápi, který chrání město před zloduchy vyzbrojený jen lukem a šípy. Podle komiksu Green Arrow z dílny DC Comics. Při podzimním uvedení seriálu Arrow v roce 2012 zaznamenal kanál CW nejvyšší sledovanost za poslední tři roky. (Netflix)

Doom Patrol – 3 řady

Doom Patrol je skupina superhrdinů, kteří utrpěli strašlivou nehodu, z níž vyvázli obdaření nadlidskými schopnostmi, ale také zjizvení a znetvoření. Když je jejich šéf unesen, jsou povoláni do akce. Hrdinové seriálu se objevili i v Titans, dalším seriálu tohoto výběru. (HBO Max)

Gotham – 5 řad

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. Kriminální seriál s řadou kultovních komiksových postav vypráví i o začátcích Batmana. (Netflix)

Legion – 3 řady

David Haller je ztrápený mladík trpící schizofrenií, který strávil léta pendlováním po psychiatrických léčebnách. Po podivném setkání s jinou pacientkou v sobě však objeví skryté schopnosti, které mu navždy změní život. Seriál ze světa X-Men. (HBO Max)

Peacemaker – 1 řada

Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl z roku 2021 sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. Režíruje James Gunn. (HBO Max)

Smallville – 10 řad

Foto: Warner Bros. Television Studios

Dospívající Clark Kent se musí vypořádat se svými rostoucími superschopnostmi a láskou ke spolužačce Laně Langové. Clark se spřátelí s Lexem Luthorem a skoncuje s pomstychtivým bývalým studentem. Dnes už kultovní seriál o začátcích Supermana. (HBO Max)

Superman a Lois – 2 řady

Nejslavnější superhrdina na světě a nejznámější komiksová novinářka jsou nuceni čelit dosud největší výzvě – stresu, tlaku a problémům, jimž jsou pracující rodiče v dnešní společnosti vystaveni. Pohled na Supermana zase z jiného úhlu. (HBO Max)

Titans – 3 řady

Batmanův bývalý parťák Dick Grayson opouští jejich vzájemnou spolupráci a setkává se se skupinkou mladých hrdinů, kteří zoufale potřebují správného učitele. Seriál doprovází několik výborných momentů a hromada skvělé akce. Možná přijde i Superman. (Netflix)

Umbrella Academy – 2 řady

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. Seriál nominovaný na cenu Emmy. (Netflix)

Watchmen – 1 řada

Seriál se odehrává v alternativní historii Spojených států, v níž jsou „superhrdinové“ postaveni kvůli svým násilným metodám mimo zákon. Přesto se někteří z nich shromáždí s cílem zažehnout revoluci, kterou se ostatní snaží zastavit. (HBO Max)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také