6 skvělých filmů o záchranářích

Přečtěte si

Autor

V kinech právě běží snímek Ambulance, akční thriller, který skrze sanitku propojuje bankovní loupež se záchranou života. V jakých dalších filmech jde o každou vteřinu? Vybrali jsme pro vás šest filmů o záchranářích.

Oheň (1991)

Stephen McCaffrey a jeho bratr Brian jsou hasiči, stejně jako býval jejich zesnulý otec a stejně jako on i oni patří k špičkové sedmnácté jednotce a řeší sérii úmyslně založených požárů, které způsobují ohromné exploze. Zatímco starší Stephen náročné povolání zvládá, Brian později přijme místo asistenta u požárního inspektora Rimgalea, který se tímto případem zabývá. A mezi podezřelými se náhle objevuje Brianův bratr Stephen…

Tísňové volání (2018)

Bývalý policista Asger Holm je přidělen na tísňovou linku, kde řeší „všední“ případy. Jednou však odpoví na volání ženy, která byla unesena. Než se Asger dozví potřebné informace, hovor je přerušen. Příběh, který se odehrává výhradně v call centru tísňového volání a je spíš slyšet, než vidět, buduje napětí pomocí útržkovitých dialogů a také stupňující se Asgerovou nervozitou.

Okrsek 49 (2004)

Jack Morrison je požárník v okrsku 49. Při hledání pohřešované osoby v hořící budově se však sám nestihne zachránit před výbuchem, je uvězněn v sutinách, upadá do bezvědomí a myslí mu probíhá příběh jeho života, zatímco se ho jeho kolegové z jednotky snaží vyprostit.

Počítání mrtvých (1999)

Řidič sanitky Frank Pierce je po letech služby v drsné newyorské čtvrti na pokraji nervového zhroucení. Následkem těžkých nočních směn trpí halucinacemi a depresemi, neustále přemítá o životech, které nestihl zachránit. Jedinou nadějí se pro Franka stane Mary, dcera muže, kterého Frank zachránil, nastávající klid však vzápětí naruší nová droga, která se šíří mezi narkomany…

Záchranáři (2006)

Ben Randall patří mezi záchranáři k těm nejlepším, ovšem poté, co se při jedné akci zřítí záchranný vrtulník do moře a Benovi se nepodaří zachránit kolegu a nejlepšího přítele Carla, začne o svých schopnostech pochybovat. Chce odejít ze služby, ale nakonec kývne na místo instruktora ve výcvikovém centru pro mladé záchranáře, kterým má předat své zkušenosti. Mezi nimi objeví Jakea Fischera, ješitného plaveckého šampiona, ve kterém spatří nevídaný potenciál pro práci záchranáře. Jenomže přimět tohoto frajírka, aby se plně soustředil na výcvik a vyvaroval se Benovým chybám, ale nebude úplně jednoduché.

Hrdinové ohně (2017)

Provinční hasičský sbor Granite Mountain Hotshots dostane nelehký úkol. Musí zastavit ohromný požár, který se rychle šíří vyprahlou zemí. V této chvíli musí odložit veškeré problémy stranou a riskovat všechno, aby ochránili své rodiny a celé město. Film byl natočen podle skutečných událostí a je věnován památce zesnulých hasičů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také