11 nejlepších filmů Sandry Bullock

Foto: Zrození šampióna (Warner Bros.), Warner Bros.), V pasti (Netflix), Slečna Drsňák (Warner Bros.)

Sandra Bullock je jedna z nejrozmanitějších hereček současnosti. Dokáže být skvělá v thrillerech, což dokazuje film Nebezpečná rychlost. Ve filmu Zrození šampióna dokázala jak skvělá dramatická herečka je a byla za to oceněná Oscarem. Nyní do kin míří dobrodružná komedie Ztracené město a právě v komediích známe Sandru Bullock nejvíce, pojďme se podívat na jedenáct jejích nejlepších filmů.

Nebezpečná rychlost (1994)

Foto: 20th Century Fox

Keanu Reeves v roli mladého policisty, který se ocitne v nastraženém autobusu, kde hrozí exploze pokud rychlost klesne pod 80 kilometrů za hodinu. Sandra Bullock se v roli cestující ocitá za volantem autobusu a v rukou má životy všech cestujících. Nebezpečná rychlost byla obrovským kasovním trhákem a vydělala přes 350 milionů dolarů.

Zatímco jsi spal (1995)

Foto: Buena Vista Pictures

Co má dělat dívka, když zachrání muže před přijíždějícím vlakem a když si jeho rodina mylně myslí, že je jeho snoubenka, a pak se ta dívka zamiluje do bratra zachráněného muže? To je přesně otázka, před kterou stojí Sandřina postava ve filmu Zatímco jsi spal. Vánoční film, který si pohrává s vtipným a přesto spletitým milostným příběhem. V hlavních rolích se Sandrou Bullock, Billem Pullmanem nebo Peterem Gallagherem.

Čas zabíjet (1996)

Foto: Warner Bros.

Matthew McConaughey, Samuel L. Jackson a ve vedlejší roli Sandra Bullock hrají ve skvělém soudním dramatu od režiséra Joela Schumachera. V Mississippi nebojácný mladý právník a jeho ambiciózní, ale nezkušená asistentka hájí černocha obviněného z vraždy dvou bílých mužů, kteří znásilnili jeho desetiletou dceru. Incident podněcuje násilnou odplatu a pomstu ze strany Ku Klux Klanu.

28 dní (2000)

Foto: Columbia/Sony

Svižné komediální drama o sloupkařce z velkoměstských novin, která je nucena nastoupit do protidrogového a alkoholového odvykacího centra poté, co ji alkohol a drogy zničili život a rodinu. Silný příběh sleduje jak je pro člověka těžké vyléčit se ze závislostí a nastoupit opět do normálního života.

Slečna Drsňák (2000)

Foto: Warner Bros.

Agentka FBI Gracie Lou Freebushová se dostává v utajení jako Gracie Hartová do soutěže Miss Spojených států, aby našla sériového vraha. Sandra Bullock udělala ze Slečny Drsňák oblíbenou klasiku, kterou si zamilovaly tisíce lidí po celém světě. Snímek byl natolik úspěšný, že se dočkal i pokračování. Ve vedlejších rolí se objevili Michael Caine, Candice Bergen, Benjamin Bratt, Ernie Hudson, William Shatner a Heather Burns. Všichni do filmu přinášejí to nejlepší a pomáhají tak pozvednout komediální schopnosti Sandry Bullock.

Crash (2004)

Foto: Lionsgate

Film Crash režiséra a spoluscenáristy Paula Haggise z roku 2004 se velmi liší od filmů, kterými byla Sandra Bullock v této fázi své kariéry známá. Jedná se o propojené příběhy inspirované rasovým a sociálním napětím v Los Angeles. Film získal šest nominací na Oscara a vyhrál tři včetně nejlepšího filmu. Uznávaný filmový kritik Roger Ebert je jedním z největších fanoušků filmu, ve své recenzi jej nazval jako nejlepším filmem roku 2005.

Dům u jezera (2006)

Foto: Warner Bros.

Remake jihokorejského filmu Il Mare spojil opět dohromady Sandru Bullock a Keanu Reevese, kteří spolu předtím spolupracovali na Nebezpečné rychlosti. Hrají dvojici obyvatel domu u jezera, jenž si začnou vyměňovat dopisy prostřednictvím poštovní schránky u domu. Nakonec zjistí, že každý žije v jiné době, dva roky od sebe. Zabrání to ale jejich lásce, která se prostřednictvím dopisů vyvinula?

Zrození šampióna (2009)

Foto: Warner Bros.

Sandra Bullock ztvárnila Leigh Anne Tuohy, adoptivní matku talentovaného fotbalového teenagera Michaela Ohera, který vyměnil pěstounské domy za rodinný dům Tuohyů. Film založený na knize Michaela Lewise sleduje Michaelův příběh, kdy překonává různé překážky v životě, aby mohl hrát v NFL. Role vynesla Sandře Bullock Oscara za nejlepší herečku.

Gravitace (2013)

Foto: Warner Bros.

Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku – inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili jakékoli spojení se Zemí… a tím i jakoukoli šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.

V pasti (2018)

Malorie Hayes se zoufale snaží ochránit sebe a své dvě děti před entitami, které způsobují, že pokud se na ně lidé podívají spáchají sebevraždu. Napínavý thriller o samotné matce, která se při útěku do bezpečí musí spoléhat jen na část svých smyslů a musí učinit nelehká rozhodnutí.

V nemilosti (2021)

Německá režisérka Nora Fingscheidt ukazuje ve filmu Sandru Bullock jako nedávno propuštěnou vězenkyni, která po odpykání trestu za násilný zločin zjistila, že její návrat do společnosti je plný nedůvěry, protože ji minulost stále pronásleduje. Snímek je inspirovaný britskou minisérií z roku 2009 Unforgiven. Herecký výkon ukazuje, jak sebevědomě dokáže hrát. Není to jednoduchý film ke sledování, ale rozhodně je to jeden z nejpůsobivějších hereckých dramatických výkonů Sandry Bullock.