Tři přání pro Popelku: Legendární pohádka v norském kabátku

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Pohádka Tři oříšky pro Popelku režiséra Václava Vorlíčka patří neodmyslitelně k našim Vánocům a stala se jejich tradicí. Pohádka měla ve své době obrovský úspěch a proslavila se nejen u nás, ale také v Německu či Norsku. A právě odtud přichází nové zpracování, které nese název Tři přání pro Popelku.

Pohádkový příběh je stejný jako ten náš. Sledujeme mladou dívku, která se po smrti svého otce stala služkou své maceše a nevlastní sestře. Občas ale každá dívka touží po tom být krásná a poznat něco nového. To se jí poštěstí díky třem kouzelným oříškům, jenž získá darem, a které ji dostanou na královský ples za princem. A jak to tak u Popelky bývá, nezůstane po ní nic než střevíček.

V hereckém debutu se představí norská zpěvačka Astrid S, která v pohádce ztvární roli Popelky. V roli Prince uvidíme také novou tvář, herce Cengiza Ala, který se doposud objevil akorát v seriálu Skam. Režie se ujala režisérka Cecilie A. Mosli, pro kterou jde o celovečerní debut.

Do českých kin vstoupí norská verze 23. prosince 2021. A vy se nyní můžete podívat na ukázku s českým dabingem.

Foto: Nordisk Film Nor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také