20 výborných filmů a seriálů, které v prosinci končí na Netflixu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

V průběhu prosince zmizí z Netflixu hned několik výborných titulů. Sbohem řekne Nolanův Interstellar, filmová sága 300 nebo válečné drama Mela Gibsona Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny. Přesně na Silvestra pak Netflix z licenčních důvodů odstraní seriálové klasiky jako Ve jménu vlasti, Jak jsem poznal vaši matku a mnoho dalších.

300: Vzestup říše (bez češtiny)

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série „300″, se přesouvá na nové bojiště – na moře. (dostupné do 9. prosince)

Doktor Spánek od Stephena Kinga (bez češtiny)

Film navazuje na děj filmu Osvícení (Stanley Kubrick) popisující hrůzné události, ke kterým došlo před 40 lety v hotelu Overlook. Nyní dospělý Dan Torrance se usilovně snaží vyrovnat se svým hrůzným zážitkem (dostupné do 9. prosince)

Interstellar (bez češtiny)

Píše se rok 2061. Zemi sužuje sucho a hladomor, docházejí základní potraviny a planeta čelí prudkým změnám klimatu. Lidské rase hrozí vyhynutí. Tomu by však mohl zabránit záhadný objev v oblasti výzkumu časoprostoru. (dostupné do 13. prosince)

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny

Foto: Netflix

V posledních dnech komunistické éry v Rumunsku chce vysokoškolačka ukončit neplánované těhotenství, jenže Ceausescův režim potraty zakazuje. ohle drama získalo řadu ocenění po celém světě, včetně nejprestižnější ceny filmového festivalu v Cannes – Zlaté palmy. (dostupné do 14. prosince)

Divoký mustang

Protřelý zločinec začne v rámci sociálního programu pro vězně pracovat s koňmi a snaží se taky urovnat vztah s dcerou. Film francouzské režisérky Laure de Clermont-Tonnerre, která natočila vybrané epizody American Crime Story nebo Odhalení. (dostupné do 14. prosince)

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Vojenskému zdravotníkovi Desmondu Dossovi nedovoluje svědomí nosit zbraň. Přesto se stane hrdinou druhé světové války během bitvy o Okinawu. Drsné drama od uznávaného režiséra a herce Mela Gibsona. (dostupné do 14. prosince)

Looper: Nájemný zabiják (bez češtiny)

Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci z budoucnosti. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. (dostupné do 14. prosince)

matka!

Básník s manželkou žijí v tichém domě na odlehlém místě. Když jim ale na dveře zaklepou různí nezvaní lidé, začne se jim klidný život rozpadat pod rukama. Strhující podívaná díky kameře Matthewa Libatiquea. Natočil Darren Aronofsky (oba nominovaní na Oscara). (dostupné do 14. prosince)

Moje letní prázdniny (bez češtiny)

Akční drama režiséra Adriana Grunberga vypráví o muži (Mel Gibson), který je odsouzen za zločin a poslán do drsného mexického vězení. Tam se musí za pomoci devítiletého chlapce pokusit přežít. (dostupné do 14. prosince)

Milionář z chatrče (bez češtiny)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií. (dostupné do 14. prosince)

Tři kroky od sebe

Dívka s cystickou fibrózou se zamiluje do kluka, který trpí stejnou nemocí, a rozhodne se vzepřít nemocničním pravidlům i ubíjejícímu přežívání ze dne na den. Romantické drama s dvojicí Cole Sprouse a Haley Lu Richardson. (dostupné do 14. prosince)

Vedlejší účinky (bez češtiny)

Emily a Martin Taylorovi jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. (dostupné do 14. prosince)

300: Bitva u Thermopyl (bez češtiny)

Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. (dostupné do 31. prosince)

Fullmetal Alchemist

Foto: Netflix

Bratři Edward a Alphonse použijí alchymii, aby oživili svou matku, ale spustí tím chemickou reakci, která roztrhá jejich těla. První anime podle kultovní mangy Hiromu Arakawy se dva roky po sobě umístilo v žebříčku 100 nejlepších anime TV Asahi. (dostupné do 31. prosince)

Fullmetal Alchemist: Bratrství

Foto: Netflix

Poté, co bratři Edward a Alfonse utrpí fyzická zranění, bojují proti zlu, aby se pokusili získat zpět svá těla. Velmi kladně hodnocené anime. (dostupné do 31. prosince)

Ve jménu vlasti

Napínavý seriál s politickou zápletkou. Analytička CIA Carrie Mathisonová vede válku proti terorismu a přitom bojuje s psychickými potížemi i rodinnými problémy. Seriál vyhrál šest cen Emmy a pět Zlatých glóbů včetně cen za nejlepší drama seriál, herečku a herce. (dostupné do 31. prosince)

Jak jsem poznal vaši matku

Foto: CBS

Legendární hledání té pravé vypráví Ted převážně pomocí retrospektivy, kdy jako dospělý sděluje svým dětem, jak poznal jejich matku. Seriál ověnčený čtyřmi cenami Emmy svedl dohromady hvězdy Alyson Hannigan, Jasona Segela a Neila Patricka Harrise. (dostupné do 31. prosince)

Taková moderní rodinka

Foto: ABC

Sitcom oceněný Emmy vypráví o tom, jak se Jay Pritchett a jeho bláznivá rodina vypořádávají se životem v současném Los Angeles. Tenhle miláček publika získal pětkrát po sobě cenu Emmy v kategorii Vynikající komediální seriál a řadu dalších ocenění. (dostupné do 31. prosince)

Útěk z vězení

Foto: Fox

Jeho bratra neprávem odsoudili za vraždu. Stavební inženýr se rozhodne sourozence z nechvalně proslulé věznice Fox River vysvobodit. Dnes už kultovní seriál, který se v roce 2017 dočkal nových epizod. (dostupné do 31. prosince)

Zákon gangu

Foto: FX

Motorkářský gang pašeráků zbraní Sons of Anarchy ovládne město a brzy začnou třenice s konkurenčními gangy, rasistickými bandami a představiteli zákona. Dramatický seriál o motorkářském gangu s Katey Sagal se stal nejlépe hodnoceným seriálem na svojí domovské stanici. (dostupné do 31. prosince)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také