Série Toy Story je pro Pixar snad skoro to samé, co Shrek pro Dreamworks Animation. Je to jejich nejslavnější animovaná série, která stále táhne diváky. První snímek ze série Toy Story vydalo studio Pixar v roce 1995. Jednalo se o jejich první film. Navíc šlo o velký trhák. Nyní se to stejné studio snaží o další prvotinu. Vytváří svůj první spin-off. Pracují totiž momentálně na filmu Rakeťák. Už z názvu je jasné, že hrdinou bude Buzz Rakeťák. Jenomže to nebude žádná hračka. Vypadá to, že si v Pixaru od výsledku slibují hodně.

Postupem času, během více než dvou dekád, vznikaly celkem 4 celovečerní filmy. Ačkoli snímky mezi sebou měly velký časový rozestup, žádný z nich nebyl propadák. V Pixaru tak klidně mohou dále vymýšlet a propracovávat nové plány s touto pozvolna se rozvíjející sérií. Dá se tedy docela snadno říct, že jakýkoli další film ze světa hraček je sázka na jistotu.

O Rakeťáka, prozatím ojedinělý celovečerní spin-off od Pixaru, se z režisérského křesla postará Angus MacLane, který zastával podobnou funkci u Hledá se Dory. Tohle pokračování Hledá se Nemo totiž Maclane spolurežíroval s Andrewem Statonem.

Rakeťák ale nebude úplně typickým dílem série. Půjde totiž o film, který není ani sequel, ani prequel. Vypadá to, že fikční svět hraček tenhle film rozvine taky úplně jinak, než že by se třeba zabýval nějakým soukromým dobrodružstvím hračky Buzze Rakeťáka. Jak uvedl server collider.com, Pete Docter (hlavní kreativní vedoucí Pixaru, chief creative officer) prohlásil: „Když jsme vyráběli první film, vytvořili jsme Buzze Rakeťáka s představou, že tato hračka je založena na nějaké opravdu cool postavě z epického blockbusterového filmu. Takže teď, po všech těch letech, jsme se rozhodli natočit ten film.“ Trochu analyticko-filmovědecky řečeno, z tohoto tvrzení vyplývá, že Rakeťák sice zapadne do světa série Toy Story, přičemž ale představí nový, pouze sobě vlastní fikční svět. Rakeťák je tedy vlastně filmem z filmové série „na druhou“.

Podle traileru (který doprovází verze Starmana od Davida Bowieho) to prozatím vypadá, že se Pete Docter úplně nezmýlil. Pixar se očividně snaží, aby příběh Buzze Rakeťáka byl epickým sci-fi blockbusterem, kde se tento filmový hrdina skutečně vrhne do nekonečna a ještě dál. Tedy takovým filmem, podle něhož by jistě vznikaly hračky i v našem, reálném světě.

Tak co, těšíte se na pixarovský výlet do vesmíru? Snad vás neodradila předčasná analýza, protože Rakeťák vypadá na opravdu zajímavý počin. Nemyslíte?

Foto: Pixar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno