Batman: Prozrazuje čerstvý trailer o strážci Gothamu něco nového?

Přečtěte si

Autor

Konečně jsme se po roce dočkali nového traileru. Studio Warner Bros. vyslalo do světa další trailer na Batmana v novém kabátě. Nebo lépe řečeno: s novou tváří Roberta Pattinsona. Zatím je ještě pořád předčasné hádat, jaký to bude film a o co v něm přesně půjde. Můžeme si ale položit otázku, jestli čerstvý trailer o Batmanovi neprozrazuje něco víc než ten předchozí. Nicméně už teď je celkem jasné, že ve filmu půjde dost o akci. A k tomu v něm bude pravděpodobně detektivní zápletka. A to všechno ve stylu temného thrilleru. Ale to už mohlo být jasné z prvního teaseru.

K tomuhle závěru skoro přímo navádí už jenom barvené spektrum. Jistě je to zpochybnitelné, ale je docela možné, že se tvůrci nechali v tomhle ohledu inspirovat klasickým thrillerem Davida Finchera Sedm. Tenhle snímek navíc ještě trochu připomínají záběry s Hádankářovými hádankami. Při pohledu na ně se může divákovi vybavit scéna, kdy Brad Pitt s Morganem Freemanem odhalují skrytý vzkaz za obrazem. Hádanky taky evokují trochu i nápisy sedmy smrtelných hříchů. Nicméně bude teď lepší, když si přestaneme srovnávat dva filmy, které mohou být úplně rozdílné.

Bude lepší, když si krátce porovnáme předchozí trailer s tím současným. Když si položíme otázku, jestli nám druhý trailer říká něco nového, zjistíme, že o nic moc víc z něj vlastně nevíme. Nepředhazuje nám žádnou utajenou postavu, neodkrývá nic nového ze zápletky… Vlastně  navíc je zde jenom několik záběrů. Z nich některé působí vcelku obyčejně, zato další dokonale lákají, trochu zaráží do židle a oko si na nich může pochutnat. Musí se tedy uznat, že tím, jak oba dva trailery o ději prozrazují docela málo, před nás tvůrci staví docela hezkou hádanku. Hádanku, na kterou dostaneme odpověď zřejmě až 3. března příštího roku. Zatím nám nezbývá nic jiného než se těšit na nejlepšího detektiva světa v novém hávu.

Mezi tím si můžeme užívat obou ukázek, záběrů, které nám nabídly, a skvěle zvolené hudby. Tedy aspoň podle mého sem upravená verze Something in the way od Nirvany hezky zapadá. Můžeme se taky společně pobavit o tom, co doposud víme a jaké jsou naše dosavadní dojmy. Co zatím o The Batman soudíte vy? Těšíte se na něj, nebo jste spíše skeptičtí?

Foto: Warner Bros.
Foto: Warner Bros.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také