22 filmů a seriálů (nejen) z Netflixu, které můžete vidět o víkendu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na Netflix konečně přichází finálová řada Papírového domu (posledních pět epizod až v prosinci), ambiciózní drama Jaká je cena života s Michealem Keatonem nebo chválené drama Náš kamarád, které si na Netflixu odbylo svou českou premiéru. HBO GO láká na třetí řadu seriálové verze Co děláme v temnotách, hromadu starších českých filmů (nejsou ve výběru uvedeny) a dechberoucí islandskou sci-fi podívanou Last and First Men. Zajímavé novinky najdeme rovněž na Aerovodu, případně O2TV.

Attila

Dokumentární film mapuje celoživotní cestu sportovce a novodobé hvězdy Slovenska Attily Végha a ukazuje, jak se Attila na tento zápas století připravoval. (HBO GO)

Cemetery Junction

Mladý Freddie Taylor z Anglie si úspěšně najde novou práci. Když ale narazí na svoji bývalku, situace se na jeho vkus dost zkomplikuje. (Netflix)

Co děláme v temnotách – 3. řada

Pohled do každodenního (nebo spíše každonočního) života čtyř upírů, žijících pospolu už stovky let. Po návštěvě svého temného pána a vůdce si připomenou, za jakým účelem před více než sto lety přišli do New Yorku. (HBO GO)


Gunda

Snímek Gunda nechává diváka z unikátní perspektivy nahlédnout na život hospodářských zvířat na farmě, převážně pak s technickou bravurou natočené záběry prasnice Gundy. (O2TV)

Hodný holky – 4. řada

Tři mámy z předměstí zosnují loupež v místním obchodě, aby unikly finanční katastrofě a osamostatnily se – ovšem spolu. (Netflix)

Chlapec v pruhovaném pyžamu

Kluk se s rodinou přestěhuje z Berlína do Polska a najde si tam kamaráda, který žije na druhé straně plotu. Nemá přitom ani ponětí, že jde o židovského vězně. (Netflix)


Jaká je cena života

Po útocích z 11. září dostane právník úkol, který by zamával s každým. Má totiž přepočítat cenu lidských životů na peníze. Podle skutečnosti. (Netflix)

Jsi mé jaro – 1. řada

Hotelovou asistentku a psychiatra pořád trápí traumata z dětství. Právě díky nim si k sobě ale najdou cestu, když se oba připletou k podivné vraždě. (Netflix)

Konec věty

Po ovdovění se Frank Fogle neochotně vydává na cestu, aby splnil poslední přání své ženy a rozptýlil její popel nad odlehlým jezerem v jejím rodném Irsku. (HBO GO)

Last and First Men

Ve snímku nejsou žádní lidé, ale tři velmi zvláštní protagonisté – betonová svědectví jugoslávského brutalismu, hlas Tildy Swinton a soundtrack islandského skladatele Jóhanna Jóhanssona. (HBO GO)


Náš kamarád

Jak má chlap pomoct nejlepší kamarádce, když mu řekne, že má rakovinu? Přece všechno hodit za hlavu a hned se k ní a její rodině nastěhovat! Příběh podle skutečnosti. (Netflix)

Neslýchané: Zločin a trestné minuty

Byli postrachem hokeje – tým vlastněný mužem s vazbami na mafii, vedený jeho sedmnáctiletým synem a na ledě známý nejen svými schopnostmi, ale i agresivitou. (Netflix)

Noe

Tahle ambiciózní adaptace příběhu Noeho znázorňuje vize, které ho podnítily k hrozivému proroctví apokalypsy a postavení archy. (Netflix)

Papírový dům – 1. část 5. řady

Osm zlodějů vezme rukojmí a zamkne se v Královské španělské tiskárně cenin, hlava zločinců manipuluje s policií, aby postupovala podle jeho plánu. (Netflix)

Perfektní den

Tým humanitárních pracovníků musí vyřešit zdánlivě jednoduchý problém, ale někteří místní obyvatelé, ustupující bojovníci, jednotky OSN, mnoho krav a absurdní byrokracie jim nepřestanou klást překážky. (Aerovod)

První kráva

Tichý a samotářský kuchař Cookie putuje se skupinou lovců kožešin americkým Oregonem. Spřátelí se s podnikavým Číňanem King-Luem a společně rozjedou nečekaně úspěšný byznys se smaženými koblížky. (Aerovod, O2TV)

Rango

Když se ochočený chameleon Rango ztratí v poušti, začne se vydávat za drsňáka a stane se šerifem zkorumpovaného pohraničního městečka plného násilníků. (Netflix)

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Americký agent Luke Hobbs má v Anglii zastavit smrtící biologickou hrozbu. Bude ale muset spojit síly s žoldákem Deckerdem Shawem, se kterým má nevyřízené účty. (Netflix)

Vynalézavý muž v domácnosti

Foto: Netflix

Legendární Tacu z japonské mafie jakuzy, přezdívaný Nesmrtelný drak, kdysi zmizel z podsvětí. Teď se ale vrací jako naprosto oddaný muž v domácnosti. (Netflix)

Zmizelá

Nick žije v rozpadajícím se manželství, a když jednoho dne dorazí domů, zjistí, že jeho žena zmizela. Když se do toho vloží policie, vyjdou na povrch šokující fakta. (Netflix)

Zlomové okamžiky: 11. září a válka proti terorismu – 1. řada

Nekompromisní seriál, který dokumentuje teroristické útoky z 11. září od zrodu Al-Káidy v 80. letech až po ráznou americkou reakci na domácí půdě i v zahraničí. (Netflix)

Život po večírku

Cassie paří jako o život… až o něj opravdu přijde. Po smrtelné nehodě ale dostane šanci napravit všechno, co pokazila, a vysloužit si tak andělská křídla. (Netflix)

Pokračuj na víkendové tipy z minulého týdne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také