Dlouho očekávaný film společnosti Warner Bros. se od 5. srpna začal promítat v kinech. Snímek věhlasného Jamese Gunna si mnozí fanoušci pochvalují a s nimi i kritici. Existuje ovšem více důvodů, proč navštívit nový Sebevražedný oddíl v kinech a níže si můžete přečíst alespoň pět z nich.

Nové postavy z DC Comics

Foto: Warner Bros.

Nový Sebevražedný oddíl přivedl ještě neviděné postavy DC Comics na plátna kin, a jedna je podivnější než druhá. Navrátí se Harley Quinn, Plukovník Rick Flag nebo Kapitán Bumerang, ovšem k nim se přidá nepřítel Supermana Bloodsport, otravný Kapitán Amerika Peacemaker, člen kriminální organizace The 1000 Blackguard. Dále se objeví Polka Dot Man, Sol Soria, Savant, Mongal, TDK, respektive Arm-Fall-Off-Boy, Ratcatcher 2, King Shark, Javelin, Weasel a jeden z nejstarších záporáků DC Comics The Thinker.

Herecké hvězdy

V roli Harley Quinn opět uvidíme Margot Robbie, ovšem mnohé z nových postav také ztvárnily velké herecké hvězdy. Své herecké schopnosti prokáže wrestlingový zápasník John Cena (Peacemaker) nebo komik Pete Davidson (Blackguard) ze Saturday Night Live. Těšit se můžete také na Nathana Filliona (TDK), který se proslavil jako Castle v seriálu Castle na zabití či Petera Capaldiho (The Thinker), který hrál dvanáctého Doctora Who ve stejnojmenném seriálu. Neměli bychom zapomínat na skvělého Idrise Elbu a již etablovaného filmaře Taiku Waititiho. King Sharka navíc namluvili dva herci, komik Steve Agee a legendární Sylvester Stallone.

James Gunn

Jméno režiséra a scenáristy snímku je v dnešních dnech již zárukou kvality. Svůj věhlas si vydobyl především skrze Strážce Galaxie, které se těší oblibě jak kritiků, tak fanoušků Marvelu. James Gunn je již druhým režisérem, který pracoval s oběma komikovými giganty, pod Marvelem a DC Comics. Tím prvním byl Joss Whedon, jenž byl přizván k dokončení nechvalně proslulé Ligy spravedlnosti (2017). S Jamesem Gunnem se ale počítalo od začátku, mohl tak lépe realizovat své záměry a vize a na samotném filmu je to znát.

První nepřístupný film v IMAX

Při natáčení se využívaly digitální kamery značky RED, které se svým rozlišením a kvalitou vyrovnají IMAXu. Výhody těchto kamer tkví v menších nákladech a snadnější obsluze. Díky těmto výhodám se tak mohlo dosáhnout komplikovaných záběrů a kompozic se skvělou obrazovou kvalitou, které by byly ještě nedávno těžko dosažitelné. Jedná se tak o první film s ratingem „R“, který byl natočen přímo ve formátu IMAXu. Na skvěle natočenou podívanou nás zvou také zmíněné hvězdy a James Gunn.

Recenze

Kritici vyzdvihují především akční scény, které jsou skvěle natočeny, u nichž nechybí ani pořádná dávka brutálních momentů. Také se chválí vtip a nadhled, což jsou aspekty, jež chyběly předchozímu Sebevražednému oddílu. James Gunn si také dobře poradil s tak velkou skupinou postav, kdy dal všem dostatek prostoru. Zde si můžete přečíst naši recenzi na Sebevražedný oddíl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno