15 očekávaných Netflix originálů, které nedávno dostaly upoutávku

Foto: Kate, Papírový dům, Cobra Kai (vše Netflix)

Netflix ve zbytku roku chystá uvést řadu očekávaných titulů. K některým z nich v nedávné době vypustil upoutávku. Dočkala se Armáda lupičů, prequel Armády mrtvých režiséra Zacka Snydera, drama s oscarovými ambicemi, Jaká je cena života odehrávající se bezprostředně po událostech 11. září, nebo animovaný Zaklínač o začátcích Vesemira. Samozřejmě nechybí ani Cobra Kai, Papírový dům nebo Sexuální výchova.

Armáda lupičů

V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. Film z produkce Zacka Snydera. (premiéra ještě letos)

Clickbait

Únos táty od rodiny Nicka Brewera má zlověstnou dohru na internetu a jeho nejbližší musí rychle zjistit, kdo za tím vším je a proč to udělal. Seriálový kyberthriller s Betty Gabriel (Uteč), Zoe Kazan (Pěkně blbě) a Adrianem Grenierem (Vincentův svět). (premiéra 25. srpna)

Cobra Kai – 4. řada

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. William Zabka, Ralph Macchio a mnoho dalších znova ve svých rolích v pokračování oblíbených filmů Karate Kid. Nominace na Emmy. (premiéra letos v prosinci)

Jaká je cena života

Advokát se ocitá před téměř neřešitelným úkolem: určit, jak odškodnit rodiny, které po útocích z 11. září 2001 utrpěly nevyčíslitelné ztráty. A dostane velkou lekci z empatie. Michael Keaton (Batman) v hlavní roli. (premiéra 3. září)

Kate

Po otravě, na kterou nezabere žádná protilátka, zbývá nemilosrdné vražedkyni na pomstu sotva 24 hodin. Ve filmu režiséra Lovce: Zimní války hrají Mary Elizabeth Winstead a Woody Harrelson. (premiéra 10. září)

Lucifer – 6. řada

Když se Pán pekel začne nudit, přestěhuje se do Los Angeles, otevře si tu noční klub a seznámí se s detektivem z oddělení vražd. Šestá řada oblíbeného seriálu bude rovněž tou poslední. (premiéra 10. září)

Papírový dům – 5. řada

Osm zlodějů vezme rukojmí a zamkne se v Královské španělské tiskárně cenin, hlava zločinců manipuluje s policií, aby postupovala podle jeho plánu. Strhující kriminální seriál ověnčený mezinárodní cenou Emmy za nejlepší drama a cenami Fénix a Iris. (premiéra 3. září)

Pomsta s chutí třešní – 1. řada

Zkraje 90. let vyráží filmařka natáčet do Hollywoodu, ale skončí v podivném světě plném přeludů, sexu, magie, pomsty – a taky koťátek. Od scénáristů seriálu Channel Zero Lenore Zion a Nicka Antoscy a podle románu od Todda Grimsona. (premiéra 13. srpna)

Půlnoční mše – 1. řada

Po příjezdu tajemného kněze zažijí obyvatelé odlehlého ostrova několik zázračných událostí a začnou vídat i různá děsivá znamení. Od tvůrce seriálu Dům na kopci a režiséra filmu Doktor spánek. (premiéra 24. září)

Otevři oči – 1. řada

Dospívající dívka si po tragické nehodě nic nepamatuje a zkouší si znova poskládat život na speciální klinice. Jenže neobvyklá léčba v ní vyvolává pochybnosti. Polský sci-fi seriál podle autora seriálu Znaky. (premiéra 25. srpna)

Sexuální výchova – 3. řada

Nesebevědomý Otis zná všechny rady na sexuální neduhy. Jeho matka je totiž terapeutka. Rebelka Maeve mu proto navrhne, aby si ve škole otevřel sexuální poradnu. V hlavních rolích Gillian Anderson (Akta X, Pád) a Asa Butterfield (Hugo, Enderova hra). (premiéra 17. září)

Takový normální kluk

Influencerka, co ví, jak měnit lidi k nepoznání, se vsadí, že z neoblíbeného spolužáka udělá krále plesu. Předělávka teenagerské klasiky Taková normální holka. Filmový debut hvězdy TikToku Addison Rae po boku Tannera Buchanana (Cobra Kai). Režie: Mark Waters. (premiéra 27. srpna)

Vedoucí katedry – 1. řada

První žena, která to dotáhla na šéfku ústavu, i když není běloška, se na slavné univerzitě snaží splnit závratně vysoké nároky kladené na neúspěšnou katedru angličtiny. Univerzitní komediální drama od Amandy Peet. Hrají držitelka Zlatého glóbu Sandra Oh a držitel Emmy Jay Duplass. (premiéra 27. srpna)

Vivo

Do muziky zblázněný medvídek kynkažu vyrazí na životní cestu, aby splnil důležitý úkol a doručil milostnou píseň od starého kamaráda. Písničky složili, nazpívali a nahráli Lin-Manuel Miranda, Gloria Estefan, Zoe Saldana, Juan de Marcos a další. (již nyní na Netflixu)

Zaklínač: Vlčí sen

Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. Animovaný příběh o zrodu Zaklínače od showrunnerky Lauren Schmidt Hissrich, scenáristy Beaua DeMaya a Studia Mir. (premiéra 23. srpna)