Duna: Největší film tohoto roku vydává další famózní trailer

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Pravděpodobně nejočekávanější film tohoto roku, Duna od režiséra Denise Villeneuva, vydává po deseti měsících další výborný trailer. Tentokrát snad již s jistým říjnovým datem premiéry, kterou potvrzují i nové plakáty hlavních hrdinů filmu.

Duna je nejznámější román amerického spisovatele Franka Herberta, vyprávějící o vesmírném Impériu a pouštní planetě Arrakis, zvané Duna, na níž se nachází melanž, vzácné koření, prodlužující lidský život a poskytující jeho uživateli mimořádné psychické schopnosti. Jedná se o kultovní dílo světové science fiction, které vyhrálo prestižní ceny.

Duna byla převedena na filmová plátna již v roce 1984, o což se zasloužil režisér David Lynch. Diváci ji mohou znát také z televizních obrazovek. V roce 2000 měl premiéru americký seriál Duna (natáčel se i na Barrandově s českými herci), o tři roky později pak Děti planety Duna, které se natáčely v Česku již kompletně. Nejnovější adaptaci má na starosti režisér Denis Villeneuve, autor skvělých Příchozích nebo pokračování Blade Runnera. Denis Villeneuve se také podílí na připravovaném seriálu Dune: The Sisterhood, který by měl na tento film navazovat.

V hlavních rolích snímku Duna se představí Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Jason Momoa a další. O hudbu k filmu se stará Hans Zimmer.

V kinech hrají Dunu od 14. října, o týden později bude uvedena na americké službě HBO Max. Ta zavítá do Česka až někdy ke konci tohoto roku. Film měl být uveden původně v loňském prosinci, několikaměsíční odsun ale zapříčinila pandemie koronaviru.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také