9 nejšílenějších momentů série Rychle a zběsile

Přečtěte si

Autor

V českých kinech se 17. června objeví již devátý díl filmové série Rychle a zběsile, která v každém novém díle přináší ještě neuvěřitelnější akční scény a kaskadérské kousky. Proto je teď ten správný čas podívat se na některé z předchozích nejšílenějších momentů série.

Vlaková loupež

Na začátku pátého dílu se Brian (Paul Walker) a Dom (Vin Diesel) snaží ukrást drahá auta, která byla zabavena DEA. Jak je zvykem, loupež proběhne ve velkém stylu, kdy do vlaku skočí ze svých aut. A nakonec s jedním autem seskočí z velkého útesu a spadnou do vody.

Vysvobození Doma

Dom byl zajat a Brian jej chce zachránit. Převoz ve vězeňském autobusu je pro Briana patrně skvělá příležitost. Sebere Domovou auto, dožene autobus, předjede ho a zastaví. Autobus se díky tomu vymrští, udělá otočku a dopadne na zem. Naštěstí pro Briana a Doma nebyl u tohoto kaskadérského kousku nikdo zraněn.

Útěk se sejfem

Na konci pátého dílu se objeví další šílený kousek, a to loupež sejfu, se kterým ujíždí před policií. Brian a Dom si sejf připevnili ke svým autům, vytrhnou jej ze zdi a vláčí ho přes Rio de Janeiro. Zatímco je pronásleduje policie, sejf ničí vše, co mu přijde do cesty. Zajímavostí je, že u některých scén bylo využito skutečného sejfu a nebylo potřeba velkého množství CGI.

Shawův tank

V šestém díle se Domova parta snaží infiltrovat do kolony aut záporáka Owena Shawa (Luke Evans). Ten má ale v rukávu tajnou zbraň, se kterou nepočítal ani Dom. Ačkoli chce Shaw zničit auta svých nepřátel, jako obvykle nejhůře dopadnou kolemjedoucí auta a mosty okolo.

Dom skočí zachránit Lettu

Konec předchozí honičky je mnohými považovaný za ten nejšílenější. V onom tanku se nachází Letty (Michelle Rodriguez), kterou se Dom rozhodl zachránit. Bohužel se tank nachází na opačné straně silnice, mezi kterými je také velká propast. Letty vyleze na střechu a v momentě kdy tank nabourá, vymrští se nad propast. Mezitím se ale Dom přichystal, propast přeskočil, chytil Lettu a dopadl na druhé straně silnice.

Skok z mrakodrapu na druhý

Tento moment z Rychle a zběsile 7 známe asi všichni. Brian a Dom chtějí uprchnout, samozřejmě v autě. Naneštěstí se zrovna nacházejí v jednom z největších mrakodrapů v Abu Dhabí. Jediná možnost je patrně projet skrz okno a doletět do jiného mrakodrapu poblíž. V druhém mrakodrapu Dom zjistí, že nefungují brzdy a proletí se ještě na třetí. Tam už se jim podaří z auta vyskočit a zachránit se.

Seskok padákem v autech

V sedmém díle se objeví také seskok s padákem. Rozhodnou se ale vyskočit se svými auty. Tedy aspoň většina. Romanovi (Tyrese Gibson) se tento nápad moc nezamlouvá a chce zůstat v letadle. Jeho parťák Tej (Ludacris) to ale čekal a přichystal si plán, jak jej dostat na zem.

Auta na dálkové ovládání

V osmém díle je opět mnoho šílených momentů. Za jeden z nich má zodpovědnost záporačka Cipher (Charlize Theron), která chce zastavit Domovu partu a jejich konvoj. Využije k tomu ostatní auta, která nějakým způsobem dokáže dálkově ovládat. Na Manhattnu se tak vytvoří absolutní chaos, ve které se zničí hromada aut.

Hobbs odkloní torpédo vlastníma rukama

Honička, která se odehrává mez auty na ledě a ponorkou pod ledem je samostatně dost šílená. Když ale po partě ponorka vystřelí torpédo, Luke Hobbs (Dwayne Johnson) se z auta vykloní a torpédo holýma rukama přesměruje a trefí jeep jednoho ze záporáků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také