13 minut: Drsný dokument režiséra V síti míří na obrazovky ČT

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Režisér Vít Klusák (V síti, Svět podle Daliborka) se vrací na televizní obrazovky s dokumentem 13 minut. Podívejte se na trailer a seznamte se s jeho novým projektem, který míří na televizní obrazovky už tento týden.

Film Víta Klusáka (V síti) pojímá fenomén nepřiměřené rychlosti přes příběhy pěti viníků závažných nehod. Rychlost stojí za 40 % úmrtí na silnicích, přesto většina českých řidičů přiznává, že běžně dohánějí čas právě za volantem.

Nový dokumentární snímek Víta Klusáka 13 minut vychází z jednoduché a o to účinnější úvahy: Nikdo z nás by se nechtěl stát viníkem závažné dopravní nehody. Nikdo z nás by nechtěl na vlastní kůži zažít okamžiky blížící se – a přitom úplně zbytečné smrti. Nikdo z nás by nechtěl do konce života žít s vědomím, že jsme někomu blízkému, či naopak úplně neznámému, sebrali život. Prostřednictvím pěti viníků tak snímek vypráví příběhy řidičů, kteří si výše uvedeným prošli a stále procházejí. Řidičů, kteří našli odvahu svou vinu přetavit do vzkazu, který se tak stává nejen nástrojem prevence.

13 minut uvede Česká televize již 10. června ve 20:10.

Foto: Hypermarket Film

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také