15 výborných dokumentů na Netflixu z poslední doby

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix není jen o filmech a seriálech, početnou diváckou základnu má i mezi milovníky dokumentární tvorby. Vybrali jsme tedy nejlepší dokumenty, které Netflix přidal do nabídky v poslední době. Ať už vyrobené ve vlastní dílně, případně zapůjčené odjinud. Na své si přijdou fanoušci slavných osobností, temných kriminálních příběhů a v podstatě všichni, kteří touží po nových informacích.

Amy

Intimní pohled na životní cestu Amy Winehouse od charismatické mladé holky po hvězdu s velkými problémy. Vzácné domácí záběry a rozhovory s jejími nejbližšími.

Diego Maradona

Na trávníku zářil jako jeden z nejlepších fotbalistů vůbec. Jak ale ukazuje tenhle dokument, mimo hřiště byl život Diega Maradony mnohem temnější.

Free to Play

Dokument o třech profesionálních hráčích videoher, kteří na mezinárodním turnaji soutěží o milion dolarů.

Lásko moje: Šest příběhů pravé lásky

Něžné portréty natáčené po dobu jednoho roku, ve kterých šest dlouholetých párů z různých konců světa ukáže, co pro ně znamená láska.

Peníze – máme jasno

Utrácíme je, půjčujeme si je, šetříme je. Teď nastal čas si o penězích a jejich úskalích pořádně promluvit – od kreditek přes kasina a podvodníky až po studentské půjčky.

Poslední týdny

Děsivý příběh pěti maďarských Židů za holokaustu a Hitlerovy nadvlády v dokumentu oceněném Oscarem.

Ronaldo

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu.

Samovi synové: Bloudění v temnotách

Případ takzvaného Samova syna se stal pro novináře Mauryho Terryho celoživotní obsesí. Došel totiž k závěru, že ve vraždách měla prsty sekta satanistů.

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu

Oceán ho vždycky naprosto fascinoval. Natočí proto dokument o tom, jak lidé ničí život v mořích, a odhalí přitom korupci nevídaných rozměrů.

Tohle je přepadení: Krádež umění, jakou svět neviděl

Píše se rok 1990. Dva muži přestrojení za policisty pronikají do bostonského muzea, kde ukradnou umělecké předměty nevyčíslitelné hodnoty. Podívejte se, jak k tomu došlo.

Velký průvodce spánkem

Naučte se lépe spát. V každém dílu se probírají různé rozšířené omyly, zazní pár dobrých rad a na závěr proběhne zklidňující meditace.

Zakódované předsudky

Joy Buolamwini z mediální laboratoře MIT našla chyby v technologii na rozpoznávání tváří a odhalila možnou předpojatost dnešních algoritmů, kterou zkoumá tenhle dokument.

Zítra bude líp

Libor Podmol natáčí svoji cestu z pozice neznámého nadějného jezdce až k titulu mistra světa ve freestyle motokrosu.

Zvířata v první světové válce

Foto: Netflix

Dokument o mulách, psech, holubech a dalších zvířatech, která pomáhala vojákům za první světové války a ulehčovala jim život v těžkých podmínkách.

Život v barvě s Davidem Attenboroughem

Dokumentární seriál, který pomocí inovativních technologií zkoumá přírodu z nového pohledu a soustředí se na to, jak barvy pomáhají přežít zvířatům v divočině.

Pokračuj na minulý přehled nejnovějších dokumentů na Netflixu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také