14 zajímavých novinek (nejen) na Netflixu, které můžete vidět o víkendu

Foto: Netflix, HBO GO, Netflix

Další víkend na obzoru, další porce novinek ze streamu. Tentokrát napříč službami nacházíme akční komedie (sice ohrané, ale pořád výborné) 21 Jump Street a Kingsman, které do svého obsahu zařadila HBO GO. Netflix pro změnu nabízí své originály, švédskou minisérii Snadný prachy, netradiční komiksovku Thunder Force a dokumentární krimisérii Tohle je přepadení. Do přehledu nejzajímavějších novinek týdne jsme zařadili něco málo z českých služeb.

21 a 22 Jump Street

V akční komedii s názvem 21 Jump Street se policisté Schmidt a Jenko připojí k tajné jednotce Jump Street a využijí svůj mladistvý vzhled k tomu, aby v utajení pracovali na místní střední škole. (HBO GO)

Čínská čtvrť

Los Angeles, 1937. Když je soukromý detektiv J. J. „Jake“ Gittes najat Evelyn Mulwrayovou, aby vyšetřil aktivity jejího manžela, považuje to za běžný případ nevěry. (HBO GO)

Kingsman (Tajná služba a Zlatý kruh)

Supertajná špionážní organizace do svých řad přijme obyčejného, ale slibného kluka z ulice. Ten má projít výcvikem v ultra-soutěživém prostředí zrovna ve chvíli, kdy svět ohrožuje zvrácený technologický génius. (HBO GO)

Léto patří rebelům

Film vypráví příběh pohodového jedenáctiletého kluka Jonáše. Jízdy v dodávce s dědečkem, sjíždění průzračných horských řek, dobrodružství, zábava. Asi tak by chtěl prožít letní prázdniny. (Aerovod, DaFilms, iPrima)

Muž v domácnosti – 1. řada

Legendární Tacu z japonské mafie jakuzy, přezdívaný Nesmrtelný drak, kdysi zmizel z podsvětí. Teď se ale vrací jako naprosto oddaný muž v domácnosti. (8. dubna)

Narušitel

Manželé se nastěhují do domu svých snů v Napa Valley, ale rychle si všimnou, že jeho zvláštní bývalý majitel nějak nechce odejít. (Netflix)

Snadný prachy – 1. řada

Ve zběsilé a zlověstné honbě za bohatstvím se proplétají osudy ambiciózní podnikatelky, okouzlujícího zabijáka z gangu a problémového teenagera. (Netflix)

Stručné dějiny vyhlazování

Čtyřdílný dokumentární seriál zve diváky na vizuálně podmanivou výpravu časem do nejtemnějších období lidstva. Seriál předkládá kritickou analýzu utváření a skrývání historie a zkoumá vykořisťovatelské a genocidní aspekty kolonialismu. (HBO GO)

Thunder Force

Dvě nejlepší kamarádky z dětství jsou zase spolu. Jedna z nich totiž objevila látku, co dělá z lidí superhrdiny, takže se trochu nečekaně můžou postavit zločincům. (Netflix)

Tohle je přepadení: Krádež umění, jakou svět neviděl – nová minisérie

Píše se rok 1990. Dva muži přestrojení za policisty pronikají do bostonského muzea, kde ukradnou umělecké předměty nevyčíslitelné hodnoty. Podívejte se, jak k tomu došlo. (Netflix)

Už jste někdy viděli světlušky?

Na pozadí politických bojů a změn ve společnosti řeší svérázná a geniální rebelka Gülseren samotu, trable v milostném životě i různé ztráty. (Netflix)

Vzdálené světy

Po cestě domů za svým psem se muž zasekne v časové smyčce a pořád dokola prožívá osudný konflikt s policajtem. Krátký film nominovaný na Oscara. (Netflix)

Vzpomínky na Itálii

Londýnský umělec Robert a jeho syn Jack před lety ztratili svou ženu a matku. Navzájem se odcizili, teď se ale společně vracejí do jejich starého rodinného domu v Toskánsku. (DaFilms)

Zakódované předsudky

Joy Buolamwini z mediální laboratoře MIT našla chyby v technologii na rozpoznávání tváří a odhalila možnou předpojatost dnešních algoritmů, kterou zkoumá tenhle dokument. (Netflix)

Pokračuj na filmové a seriálové tipy z minulého týdne