8 aktualit týdne: Avatar opět dominuje a van Damme v Bastardech 4

Foto: Lionsgate, 20th Century Fox, Warner Bros.

Poslední klapka na place nového Batmana, nominace na Zlaté maliny, adaptace povídky G. R. R. Martina a další novinky ze světa filmu.

Avatar opět na vrcholu

Už to budou skoro dva roky, co film Avengers: Endgame začal kralovat žebříčku nejvýdělečnějších filmů a sesadil tak Avatar. Minulý týden se ale Avatar navrátil do čela, neboť byl znovuuveden v nově otevřených kinech v Číně. Momentálně tak celosvětový výdělek Avataru činí přes 2,8 miliard dolarů.

Batman je dotočený

Před pár dny dal režisér Matt Reeves svým fanouškům přes Twitter vědět o posledním natáčecím dni svého snímku The Batman. V něm se objeví Zoë Kravitz jako Catwoman, Colin Farrell jako Tučňák nebo Paul Dano jako Hádankář. Batmana ztvární Robert Pattinson, který byl během natáčení pozitivně testován na koronavirus. Premiéra je plánována na čtvrtého března 2022.

Předčasná premiéra Ligy spravedlnosti Zacka Snydera

Osmého března došlo na HBO Max k velkému omylu. Předplatitelé, kteří si pustili nového Toma a Jerryho, dostali namísto toho dlouho očekávanou Ligu spravedlnosti Zacka Snydera, která má oficiální premiéru až 18. března. HBO Max ale chybu registrovalo relativně brzy a stream záhy ukončila.

Nominace na Zlaté maliny

Nominace na anticeny, jejichž předávání se bude konat 24. dubna, už jsou určeny. Mezi nejhorší filmy se zařadil Fantasy island, Music nebo Dolittle. Právě pro výkon ve filmu Dolittle se Robert Downey Jr. zařadil do kategorie nejhorší herec, do které se dostal i Adam Sandler za Hubieho Halloween. Celý přehled nominací naleznete zde.

Van Damme v Bastardech 4?

Zní to neuvěřitelně ale Tomáši Magnuskovi se do dalšího pokračování Bastardů skutečně podařilo obsadit hvězdu Jean-Clauda van Damma. Ten by měl ztvárnit vraha, kterého si najme Jiří Krampol. Za jeden natáčecí den si van Damme vydělá 3 miliony korun, což je více než sedmina celého rozpočtu, který má Magnusek k dispozici.

Creed III našel režiséra

Bude jím Michael B. Jordan, pro kterého je Creed III režijní debut. Jordan taktéž ztvárňuje hlavní postavu Adonise Johnsona Creeda a do svých rolí se také navrátí Phylicia Rashad, Tessa Thompson a samozřejmě i Sylvester Stallone. Snímek bude mít premiéru 23. listopadu 2022.

Gore Verbinski a George R. R. Martin spojí síly

Režisér Pirátů z Karibiku, animáku Rango nebo remaku Kruh se pouští do filmové adaptace sci-fi povídky Písečníci, respektive Sandkings. Autorem povídky není nikdo jiný než George R. R. Martin, který stojí za věhlasnou fantasy Píseň ledu a ohně a jejím seriálovým zpracováním Hra o trůny.

Připravuje se biopic o Bee Gees

Post režiséra filmu o slavné hudební skupině byl nabídnut Kennethu Branaghovi, jenž režíroval snímek Thor nebo nové zpracování detektivních románů Agathy Christie Vražda v orient expresu a Smrt na Nilu, ve kterých Branagh také účinkoval jako Hercule Poirot. Na scénáři pracuje Ben Elton, známý především díky spolupráci na komediálních seriálech s Rowanem Atkinsonem jako je Mr. Bean, Černá zmije nebo Tenká modrá linie.

Pokračuj na přehled filmových aktualit minulého týdne