8 aktualit týdne: Constantine od Abramse a filmová Supergirl

Přečtěte si

Autor

Nový Constantine, nový Artuš nebo nový Běžící muž. Samé novinky.

J.J. Abrams natočí svého Constantinea

Zdroj foto: Warner Bros
Zdroj foto: Warner Bros

A to v seriálové podobě pro HBO Max. Do hlavní role se hledá herec tmavé pleti. Než se ozvou členové Ku-Klux-Klanu, připomeňme, že první filmový Constantine měl změněnou národnost, barvu vlasů, oblečení a celý fikční svět, a byl mnohem lepší než Matt Ryan.

Zack Snyder natočí příběh krále Artuše

Zdroj foto: Warner Bros
Zdroj foto: Warner Bros

A chce se nejvíce přiblížit historické skutečnosti. Vzhledem k povaze artušovských legend mu přejeme hodně štěstí s hledáním věrohodných historických pramenů.

Tři mušketýři nabírají obsazení

Zdroj foto: Warner Bros
Zdroj foto: Warner Bros

Nová filmová verze slavného románu Alexandra Dumase bude uvedena ve dvou filmech – Three Musketeers – D’Artagnan Three Musketeers – Milady. Ve filmech se objeví Francois Civil jako D’Artagnan, Eva Green jako Milady de Winter, Vincent Cassel jako Athos, Pio Marmaï coby Porthos, Romain Duris jako Aramis, Vicky Krieps jako královna Anna Rakouská, Louis Garrel jako Ludvík XIII, Lyna Khoudri jako Constance Bonacieux a Oliver Jackson-Cohen jako Vévoda z Buckinghamu.

Gareth Evans a ostrá kriminálka s Hardym

Tvůrce legendární akční pecky Zátah (Serbuan Maut) a jejího pokračování, Zátah 2 (Berandal) natočí akční thriller s Tomem Hardym v hlavní roli. Hardy představuje detektiva, jenž se zaplete do nevydařeného drogového obchodu a musí bojovat o holý život.

Edgar Wright natočí Běžícího muže

Zdroj foto: Tristar Pictures
Zdroj foto: Tristar Pictures

Wright projevil zájem o látku už v roce 2017, a nyní se mu tužba vyplnila. Film by se měl více držet knižní předlohy, již napsal Stephen King pod pseudonymem Richard Bachman. Nic bližšího zatím o filmu není známo.

Kdo si zahraje Supergirl ve filmovém Flashovi?

Zdroj foto: Warner Bros
Zdroj foto: Warner Bros

Roli získala Sasha Calle, dosud známá jen z krátkého filmu Young Blood a nekonečné soap opery Mladí a neklidní. U Warnerů opravdu moc nechápou, co pojem „sólový film“ znamená.

Další počin režisérky V síti

Barbora Chalupová režírovala průlomový snímek V síti a nyní chystá další dokumentární pecku. Bude jí časosběrný Zákon lásky, jenž bude sledovat dosud nevyhraný boj za prosazení manželství u osob stejného pohlaví. Ve filmu s ožehavým společenským tématem se můžeme těšit na výpovědi ze stran jak příznivců, tak odpůrců. Když to dobře dopadne, opět budeme mít dokument, o kterém se dlouho mluví.

S kým se utká Black Adam?

Zdroj foto: Tristar Pictures
Zdroj foto: Tristar Pictures

S padouchem jménem Sabbac, civilním jménem Ishmael Gregor. V komiksu je to gangster, jenž během rituálu získá vlastnosti démona. Je na bývalém padouchovi a současném anti-hrdinovi se schopnostmi Shazama a tváří Dwayna Johnsona, aby jej zastavil.

Pokračuj na přehled aktualit z minulého týdne

1 komentář

  1. Líbí se mi to krásné nařknutí členem Ku-Klux-Klanu protože se nikdo nesmí opovážit nesouhlasit s kompletním redesignem postavy, která už je 36 let zajetá v historii komiksu, protože věrnost zdrojovému materiálu nic neznamená, že? To, že se při návrhu vzhledu Johna Constantina autoři inspirovali britským zpěvákem Stingem nic nebrání tomu, aby nového Constantina hrál latinsko-americký herec s černými vlasy, že ano?
    A poznámka o změně národnosti Constantina, jehož hrál Keanu Reeves – tak nějak jste si ve stejném odstavci podkopli vlastní nohu zmínkou o tom, že film změnil „celý fikční svět“, protože to je celá pointa. Pokud se autor rozhodne od zdrojového materiálu odklonit úplně, tak je i změna národnosti do určité míry „prominutelná“, protože bylo celé jádro postavy „poamerikanizované“. Pochybuji, že se seriál J. J. Abramse tímto směrem vydá. A jako takové dvě třešničky na dortu tohoto celého nesmyslu – už v době kdy byl oznámen Keanu jako Constantine na toto rozhodnutí 90% fanoušků postavy otevřeně nadávalo a volalo po věrnosti ku předloze, a Matt Ryan není horší Constantine než Keanu. Je tím nejlepším možným castingem postavy, byť jen na úrovni televizního seriálu. Přízvuk, kostým, chování a cynický přístup – to všechno Ryan zvládl a stále zvládá na jedničku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také