16 nejlepších Netflix seriálů z roku 2020

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix v roce 2020 vydal rekordní počet seriálů z vlastní produkce. Orientovat se v této záplavě nebylo zrovna jednoduché, stejně tak bylo takřka nemožné, aby se všechny seriály a minisérie dočkaly stejné pozornosti. Do výběru nejlepších seriálů roku 2020 jsme tedy zařadily pouze tituly, které loni uvedly svou první řadu a zároveň nespadají mezi dokumenty.

Alice in Borderland

Mladík posedlý videohrami a jeho dva kamarádi se ocitnou v alternativní verzi Tokia, kde se musí účastnit krutých her, aby přežili.

Cizinec

Adam Price je rodinný typ. Když ale cizí žena vysloví o jeho manželce šokující tvrzení, zaplete se při zoufalém hledání pravdy do jedné velké záhady.

Dash & Lily

Cynik Dash a veselá Lily si ve vánočním New Yorku na různých místech předávají červený zápisník se vzkazy a výzvami. Protiklady se o Vánocích prostě přitahují!

Dámský gambit

V 50. letech v sobě mladá dívka ze sirotčince objeví mimořádný šachový talent. Její překvapivou cestu ke slávě ale komplikuje boj se závislostí.

Dotkni se mých ran

Ona píše knížky pro děti a má poruchu osobnosti. On se stará o pacienty v psychiatrické léčebně. Když se setkají, dostanou příležitost zahojit si poraněné duše.

Chalífát

Blížící se útok bojovníků ISIS na Švédsko svede dohromady několik žen včetně matky v prekérní situaci, odvážné studentky a ambiciózní policistky.

Into the Night

Cestující a posádka na palubě uneseného nočního letu se snaží předehnat slunce, zatímco svět pod nimi se utápí v chaosu způsobeném tajemnou vesmírnou událostí.

Julie and the Phantoms

Po smrti mámy ztratila Julie zájem o hudbu. Pak se ale objeví tři klučičí duchové, kteří jí zvednou náladu – a všichni společně rozjedou novou kapelu.

K jezeru

Uprostřed děsivé epidemie, která může zničit veškerou civilizaci, bojuje několik lidí o holé životy. V brutálních podmínkách často není místo pro lásku a lidskost.

Láska a anarchie

Vdaná konzultantka a mladý ajťák rozjedou flirtovací hru, která zpochybňuje společenské normy – a nakonec obrátí jejich životy vzhůru nohama.

Mimoškolní aktivity

Nadaný středoškolák nechce, aby jeho život skončil ve slepé uličce. Aby měl peníze na univerzitní školné, vydá se na dráhu zločince.

Neortodoxní

Chasidská Židovka opustí domluvené manželství a uteče z Brooklynu do Berlína, kde se jí ujme skupina muzikantů. Ale minulosti jen tak snadno neunikne.

Outer Banks

Teenager John B. na ostrově boháčů a chudých přesvědčí svoje tři nejlepší kamarády a společně se vydají hledat legendární poklad spojený se zmizením jeho otce.

Ratchedová

Je rok 1947 a Mildred Ratchedová začíná pracovat jako ošetřovatelka ve špičkovém psychiatrickém ústavu. Za jejím dokonale upraveným zevnějškem se ale skrývá čiré zlo.

Tenkrát poprvé

Indicko-americká teenagerka zažila traumatický rok. Teď by chtěla hlavně poskočit na žebříčku popularity – jenže kamarádi, rodina ani její pocity jí to vůbec neulehčují.

Záhadné sídlo Bly

Když je někdo mrtvý, ještě to neznamená, že už tu není. Gotický romantický příběh od tvůrce seriálu „Dům na kopci“, ve kterém chůva padá do propasti děsivých tajemství.

Pokračuj na nejlepší Netflix filmy roku 2020

7 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také